Zawisza - Miedź. Rekordowo młodo na boisku

W spotkaniu Zawiszy z Miedzią w bydgoskim zespole zagrało pięciu 19-letnich wychowanków: Maciej Kona, Jakub Łukowski, Arkadiusz Gajewski, Kamil Żylski i Damian Ciechanowski.

Pierwsza dwójka wystąpiła w pierwszym składzie. Pozostali weszli z ławki rezerwowych. - Cieszę się, że mogę pomóc drużynie - mówił Łukowski - Najlepiej czuję się na lewym skrzydle - dodał jeden z 19-latków, który został zmieniony pod koniec meczu przez Damiana Ciechanowskiego.

Najwięcej czasu na boisku dostaje od trenera Rumaka defensywny pomocnik Maciej Kona. Szkoleniowiec ocenił jego grę na prośbę bydgoszcz.sport.pl. - Najlepszą oceną gry Macieja jest to, że spędził na boisku w tym sezonie wszystkie minuty. Trzymam go od początku do końca. Jeśli chodzi o ocenę fizyczności Macieja, proszę zobaczyć na defensywnego pomocnika w Borusii Dortmund, na 19-letniego chłopca, który wystąpił przeciwko Borussii Moenchengladbach. W porównaniu z nim Maciej Kona nie jest słaby fizycznie. Wygrywa wiele pojedynków jeden na jeden. Wiele pojedynków przechwytuje. Wykazuje inteligencję w ustawieniu. Dużo czasu oczywiście jeszcze przed nim, zanim piłkarsko dojrzeje - mówił Rumak.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: