Świetny początek Czarnych Panter. Emocje w meczu Delty [FOTO]

W piątek na X Mistrzostwach Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej pierwsze mecze zagrali zawodnicy z tzw. grupy młodszej (szkoły podstawowe). Już w pierwszym starciu mamy rekordowy wynik na tegorocznym turnieju organizowanym przez ?Gazetę Wyborczą Płock? i Miejski Zespół Obiektów Sportowych.

Na pół godziny przed rozpoczęciem piątkowych zmagań na orliku na Winiarach już po rozgrzewce byli zawodnicy Czarnych Panter ze Słupna. Ubrani w białe koszulki z czarnymi panterami i w czarne spodenki, z niecierpliwością czekali na swój pierwszy turniejowy występ.

Nie tylko stroje piłkarskie były w ich wykonaniu profesjonalne, opiekunowie zadbali również o transport, wszyscy przyjechali specjalnie wynajętym busem.

- Ponad dwa miesiące przygotowań, treningów za nami, czas na sprawdzian generalny - rzucił do swoich zawodników chwilę przed rozpoczęciem meczu, trener Paweł Lewandowski. Jego podopieczni tylko uśmiechnęli się pod nosem, ale gdy tylko wyszli na boisko, żarty się skończyły. Już w pierwszej połowie piłkarze Czarnych Panter ze Słupna urządzili sobie festiwal strzelecki. Wbili Okręgowej Okręgówce aż siedem goli. W tym czasie rywale zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Po przerwie Pantery dominowały i dołożyły przeciwnikom jeszcze trzy bramki.

Zwycięstwo odniosła też druga ekipa ze Słupna Delta, która stworzyła z Malkarem Płock bardzo ciekawe widowisko, obfitujące w mnóstwo akcji, strzałów i parad bramkarskich. Emocje były duże i udzieliły się śledzącemu to spotkanie sędziemu międzynarodowemu Szymonowi Marciniakowi. Euforia sięgnęła zenitu, gdy jego syn Bartosz zdobył gola dla Delty, która ostatecznie wygrała 2:0.

Co się bardzo rzadko zdarza, w piątek dwie dzikie drużyny miały wsparcie... wójta. Na mecze Czarnych Panter i Delty specjalnie przyjechał wójt Słupna, Marcin Zawadka.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o koronę króla strzelców w kategorii szkół podstawowych. Prowadzi Filip Starzyński z Hetmana Płocka, który w zwycięskim pojedynku ze Stalą Płock (7:1) zdobył aż pięć goli. Tuż za nim z czteroma trafieniami są ex aequo Dawid Dolny i Dawid Gretkowski (obaj z Czarnych Panter).

W grupie starszej okazałe zwycięstwo w debiucie na turnieju odniósł Tajfun Winiary, który pokonał Drużynę bez nazwy 5:0. Cztery bramki zdobył Damian Trzciński. Drużyna bez nazwy doznała drugiej porażki w turnieju i ostatecznie w piątek zagra o 5. miejsce. Tajfun zapewnił sobie udział w półfinale. W poniedziałek w ostatnim spotkaniu grupy B zmierzy się z Legends FC (godz. 12). Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.

Organizatorem turnieju są Gazeta Wyborcza Płock, współorganizatorem Miejski Zespół Obiektów Sportowych. Sponsorem nagród firma Decathlon, a fundatorem grilla podczas wielkiego finału (piątek, 28 sierpnia) jest Bar Tumska.

1. kolejka (grupa młodsza)

-- Czarne Pantery - Okręgowa Okręgówka 10:1 (7:1)

Bramki: Czarne Pantery - Dawid Dolny 4, Dawid Gretkowski 4, Kamil Borowski 2; Okręgowa - Szymon Kwasiborski 1

-- Stal Płock - Hetman Płock 1:7 (0:2)

Bramki: Stal - Bartosz Jasiński 1; Okręgowa - Filip Starzyński 5, Krystian Kalota 2

Tabela

W poniedziałek zagrają: Czarne Pantery - Hetman Płock (godz. 10), Okręgowa Okręgówka - Stal Płock (godz. 10.30)

Klasyfikacja strzelców (grupa młodsza)

5 - Filip Starzyński (Hetman Płock)

4 - Dawid Dolny i Dawid Gretkowski (obaj Czarne Pantery)

2 - Kamil Borowski (Czarne Pantery), Krystian Kalota (Hetman Płock)

1 - Szymon Kwasiborski (Okręgowa Okręgówka), Bartosz Jasiński (Stal Płock)

2. kolejka (grupa starsza)

Grupa A

-- Panini z Kurczakiem - Ostatnia Chwila 5:1 (1:0)

Bramki: Panini - Radosław Adamski 1, Damian Kuciński 1, Arkadiusz Żurański 2, Bartosz Zieliński 2; Ostatnia Chwila - Jakub Skierski 1

-- Delta Słupno - Malkar Płock 2:0 (0:0)

Bramki: Delta - Bartosz Marciniak 1, Adam Pokorski 1

Tabela gr. A

W poniedziałek zagrają: Panini z Kurczakiem - Malkar Płock (godz. 11), Delta Słupno - Ostatnia Chwila (godz. 11.30)

Grupa B

-- Drużyna bez nazwy - Tajfun Winiary 0:5 (0:1)

Bramki: Tajfun - Jakub Chabowski 1, Damian Trzciński 4

Tabela gr. B

W poniedziałek rywalizację w tej grupie zakończy pojedynek Legends - Tajfun Winiary (godz. 12)

Klasyfikacja strzelców (grupa starsza)

5 - Arkadiusz Żurański (Panini z Kurczakiem)

4 - Damian Trzciński (Tajfun Winiary)

3 - Kamil Krupiński (Ostatnia Chwila)

2 - Łukasz Białaszek (Legends FC), Jakub Skierski (Ostatnia Chwila), Bartosz Zieliński (Panini z Kurczakiem)

1 - Oskar Żak (Malkar Płock), Wiktor Zawadka, Bartosz Marciniak, Adam Pokorski (wszyscy trzej Delta Słupno), Jakub Chabowski (Tajfun Winiary), Radosław Adamski, Damian Kuciński, Krystian Leszczyński (wszyscy trzej Panini z Kurczakiem), Adrian Tokarski, Kamil Szczurowski, Adrian Jankowski (obaj Ostatnia Chwila), Kacper Gałązka, Krystian Mazurek (obaj Drużyna bez nazwy), Piotr Kołaczkowski (Legends FC)

Więcej o: