Mistrzostwa świata w Pekinie. Startują Lewandowski i Wojciechowski

W sobotę nad ranem walkę o medal mistrzostw świata na 800 m rozpoczyna Marcin Lewandowski. Kilka godzin później w kwalifikacjach skoku o tyczce występuje Paweł Wojciechowski.

To dwie największe nadzieje bydgoskiego Zawiszy na sukcesy w Pekinie. Zarówno Lewandowski, jak i Wojciechowski mają realne szanse na medal.

Najpierw jednak czekają ich eliminacje. W biegu na 800 na MŚ odbędzie się aż sześć biegów kwalifikacyjnych. W sumie wystartuje aż 45 zawodników. Lewandowski biegnie w czwartej serii (start o 5.50). Awans do półfinałów uzyska po trzech najlepszych i sześciu z najlepszymi czasami.

Lekkoatleta Zawiszy nie powinien mieć najmniejszych kłopotów ze znalezieniem się w czołowej trójce. Tylko Kenijczyk Ferguson Rotich (1.43,60) ma lepszy czas z tego roku niż Lewandowski (1.53,72). Pozostali zawodnicy biegali już przynajmniej dwie sekundy wolniej.

Eliminacje tyczki z udziałem Wojciechowskiego rozpoczynają się w sobotę o godz. 12.40. Startuje w sumie 35 lekkoatletów. Prawo do finału uzyskuje 12 najlepszych lub pokonanie 5.70 m.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.