Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa. Młodzież podejmuje lidera

W 4. kolejce II ligi rywalem Siarki Tarnobrzeg będzie aktualny lider, Raków Częstochowa. Początek sobotniego meczu w Tarnobrzegu o godz. 17.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Siarkę Tarnobrzeg i Raków Częstochowa przed sobotnim spotkaniem dzieli jedynie dwa punkty. Drużyna z Częstochowy ma na koncie siedem oczek i lepszym bilansem bramek wyprzedza Wisłę Puławy oraz Stal Mielec. Siarkowcy z kolei do tej pory wywalczyli pięć oczek i zajmują siódmą lokatę. To dobry wynik, zważywszy na to, jakie zmiany nastąpiły w tarnobrzeskim zespole w przerwie letniej. Trener Włodzimierz Gąsior dokonał kadrowej rewolucji. Postawił głównie na graczy młodych, głodnych gry, walczących do końca o dobry wynik. I jak na razie ten kierunek się sprawdza. Siarka zanotowała niezły start. W ostatnią niedzielę, w derbach ze Stalą Stalowa Wola odrobiła straty i z trudnego terenu wywiozła punkt, a gdyby Marcin Stefanik był skuteczniejszy, mogła nawet pokusić się o zwycięstwo. - Pierwsze kolejki pokazały, że nie mamy się czego bać. Z meczu na mecz powinno być lepiej. Zespół będzie się zgrywał, młodzi nabierać będą doświadczenia - przyznał po meczu ze Stalą Stalowa Wola, Stefanik, autor wyrównującego gola.

Teraz młodzież z Siarki sprawdzi aktualnego lidera II ligi. Zadania łatwego mieć nie będzie, bo Raków w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, celuje w najwyższą lokatę. W minionych rozgrywkach zespół z Częstochowy dwukrotnie pokonał siarkowców 2:1. Raków awansował też do baraży, ale w walce o zaplecze ekstraklasy musiał uznać wyższość Pogoni Siedlce.

Pozostałe pary 4. kolejki:

Stal Mielec - Stal Stalowa Wola, Okocimski Brzesko - Legionovia Legionowo, Nadwiślan Góra - Gryf Wejherowo, Radomiak Radom - Błękitni Stargard Szczeciński, Wisła Puławy - Znicz Pruszków, Olimpia Zambrów - Puszcza Niepołomice, GKS Tychy - Polonia Bytom, Kotwica Kołobrzeg - ROW 1964 Rybnik.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: