Trzech żużlowców PGE Stali Rzeszów jeździło w Szwecji. Najlepszy Peter Ljung

W czwartek Peter Ljung, Artur Czaja i Mirosław Jabłoński, żużlowcy PGE Stali Rzeszów, walczyli o punkty w drugiej lidze szwedzkiej. Dobry występ zanotował szczególnie Ljung, który był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Peter Ljung i Artur Czaja w czwartek jeździli przeciwko sobie. Żużlowcy PGE Stali Rzeszów wystąpili w meczu drugiej ligi szwedzkiej odpowiednio w Vastervik Speedway i Ornarnie Mariestad. Ljung dla Vastervik zdobył 13 punktów (2,3,3,3,2) i był najskuteczniejszym zawodnikiem gości. Czaja z kolei dołożył siedem punktów plus bonus (0,3,2,2*), a jego drużyna wygrała 46:44.

Trzeci z żużlowców PGE Stali, Mirosław Jabłoński, walczył o punkty dla Gnistorny Malmoe, która na własnym torze podejmowała Vargarnę Norrkoeping. Gospodarze przegrali 40:50, a Jabłoński mecz zakończył z dorobkiem sześciu punktów i dwoma bonusami. (3,0,2*,1*).

Przypomnijmy, że w niedzielę PGE Stal na własnym torze podejmować będzie Stal Gorzów. W awizowanym składzie znaleźli się Ljung i Czaja. Spotkanie w Rzeszowie zadecyduje, który z zespołów uniknie spadku, a który pojedzie w barażu o pozostanie w PGE Ekstralidze. Przed ostatnią serią w gorszej sytuacji są rzeszowianie. By myśleć o spokojnym utrzymaniu, żużlowcy trenera Janusza Ślączki muszą odrobić do Stali stratę dwudziestu punktów i zdobyć co najmniej 55 oczek. W pierwszym meczu w Gorzowie górą byli gospodarze, którzy wygrali 55:35.

Początek spotkania o godz. 19.30.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: