World Tour Olsztyn. Będzie najazd kibiców z Łotwy

Organizatorzy turnieju pucharu świata w siatkówce plażowej spodziewają się przyjazdu kilkuset kibiców z tego kraju, którzy będą wspierać dopingiem swoich zawodników, w tym medalistów igrzysk olimpijskich.

- Przychodzi do mnie codziennie dużo wiadomości i zapytań z Łotwy na temat bazy noclegowej oraz atrakcji w regionie - mówił Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju World Tour Olsztyn, podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami.

Organizatorzy spodziewają się prawdziwego najazdu kibiców z tego kraju, którzy jeżdżą po całym świecie za swoimi utytułowanymi zawodnikami. Dość przypomnieć, że Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedinis to aktualni brązowi medaliści igrzysk olimpijskich z Londynu w 2012 roku. Rok temu podczas turnieju w Starych Jabłonkach zajęli drugie miejsce.

Zawodnicy z 30 krajów

W sumie na piaszczystych boiskach CRS "Ukiel" wystąpi kilkadziesiąt duetów z ponad 30 krajów. Wśród nich są i takie, które wcześniej nie były we Polsce, jak np. żeńska para z Vanuatu. - Muszę przyznać, że zmagamy się z zakupem flag dla krajów tak egzotycznych - dodaje z uśmiechem dyrektor olsztyńskiego turnieju.

Poprzednie zawody w Starych Jabłonkach z cyklu World Tour z pewnością wytyczyły drogę tegorocznym organizatorom. - Wysoki poziom zostanie zachowany - zapewnia Rafał Pośpiech. - Jestem pewny, że impreza będzie dopięta na ostatni guzik. Olsztyn jest moim zdaniem miastem bardzo nowoczesnym. Infrastruktura jest wprost idealna do organizowania tego typu zawodów. Nie boję, że zawodnicy, którzy będą do nas przyjeżdżać, poczują się zawiedzeni.

By lepiej przyjrzeć się organizacji turnieju od podszewki, organizatorzy starali się także podglądać pracę w innych krajach na świecie. - Miałem okazję być na kilku turniejach w tym roku - opowiada szef turnieju w Olsztynie. - U nas będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

- Jestem dumny z tego, że będziemy mogli podziwiać najlepszych zawodników na świecie na terenie Warmii i Mazur - dodaje Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, że po ponad 11 latach World Tour został przeniesiony ze Starych Jabłonek k. Ostródy do Olsztyna. Turniej Warmia Mazury Grand Slam rozpocznie się we wtorek 25 sierpnia kwalifikacjami kobiet. Mężczyźni swoje pierwsze mecze rozegrają dzień później. Spotkania finałowe zaplanowano na 29-30 sierpnia.

Więcej o: