Asseco Resovia rozpocznie przygotowania z początkiem września

Od badań lekarskich przygotowania do nowego sezonu rozpocznie zespół Asseco Resovii. Siatkarze, w niepełnym składzie, po raz pierwszy spotkają się 1 września...

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zespół Asseco Resovii do nowych rozgrywek PlusLigi będzie się przygotowywał w Rzeszowie. Na początek zawodnicy przejdą badania lekarskie, które zaplanowano na 1 września. Kompletnej kadry na pierwszych zajęciach nie należy się jednak spodziewać. Trener mistrzów Polski Andrzej Kowal na początku może mieć do dyspozycji tylko siedmiu zawodników: rozgrywającego Lukasa Tichacka, przyjmującego Aleksandra Śliwkę, trójkę środkowych: Łukasza Perłowskiego, Dawida Dryję i Dmytro Paszyckiego oraz libero Krzysztofa Ignaczaka i Damiana Wojtaszka.

Reszta zawodników dołączy później. Amerykanin Thomas Jaeschke do Rzeszowa przyjedzie po Pucharze Świata (8-23 września). Natomiast po mistrzostwach Europy (9-18 październik) wrócą Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Olieg Achrem, Julien Lyneel i Jochen Schops.

Asseco Resovia PlusLigę zainauguruje 30 października w Częstochowie spotkaniem z AZS-em. W hali Podpromie pierwszym rywalem w nowym sezonie będzie natomiast BBTS Bielsko-Biała (7 listopad).

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie zmianie uległ system rozgrywek. Wszystko przez igrzyska olimpijskie, które w przyszłym roku odbędą się w Rio de Janeiro. Według nowych zasad nie będzie fazy play-off. Po rundzie zasadniczej zespoły z miejsc 1.-2. od razu zagrają w finale PlusLigi. Natomiast drużyny, które zajęły 3. i 4. miejsce, rywalizować będą o brązowy medal.

Asseco Resovia w sezonie zasadniczym rozegra 26 kolejek. Osiem z nich zaplanowano w środę. W hali Podpromie resoviacy w pierwszej rundzie podejmować będą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Lotos Trefl Gdańsk. Z tym ostatnim zespołem mistrzowie Polski zakończą rundę zasadniczą. Mecz Asseco Resovii z PGE Skrą w Rzeszowie zaplanowano na 10 lutego 2016 roku.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: