Trening Cerradu Czarnych, czyli metodyczna lekcja siatkówki pod okiem trenera Lozano

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom ćwiczą w okresie przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. W środę 19 sierpnia zajęcia miały charakter otwarty.

Trzygodzinne zajęcia pod kierownictwem trenera Cerradu Czarnych Raula Lozano oglądali kibice, sponsorzy klubu oraz dziennikarze. Był to klasyczny trening, w trakcie którego Argentyńczyk serwował swoim podopiecznym kolejne elementy siatkarskiego abecadła. Tzw. małe gierki, gdzie każdy z zawodników odpowiada za szczegół rozgrywanej akcji, atak z II linii, przyjęcie piłki sytuacyjnej i dogranie jej do rozgrywającego - oto niektóre elementy, które mozolnie doskonalili zawodnicy.

Nie ulega wątpliwości, że siatkarze radomskiego przedstawiciela w ekstraklasie sumiennie wykonywali polecenia byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Tymczasem już na pierwszy rzut oka widać, że Lozano zwraca uwagę na każdy siatkarski szczegół. Narzucone rozwiązanie gry ma być wykonane perfekcyjnie, dlatego siatkarze do skutku powtarzają zagrania. Szkoleniowiec radomian często przerywa trening właściwy, by spokojnie, metodycznie tłumaczyć popełniane błędy.

- To żaden problem. Od razu widać, że trener zwraca uwagę na detale. Często długo tłumaczy i analizuje zagrania. To dobre, bo eliminowanie błędów to podstawa w sporcie. Ciężko pracujemy, uczymy się siatkówki naszego szkoleniowca. To ma podnieść nasz poziom - skomentował Wojciech Żaliński, przyjmujący Cerradu Czarnych.

Tymczasem trener Lozano jest zadowolony z postawy swoich siatkarzy na treningach. Zdradził także, na czym skupi się jego drużyna w początkowej fazie przygotowań do sezonu.

- Mamy w większości młody zespół, dlatego na razie skupimy się nad poprawą techniki indywidualnej. Potem przyjdzie czas, by stworzyć drużynę. Dodam tylko, że jest to długotrwały proces. Jestem zadowolony z tego jak ta grupa ludzi pracuje. Wkładają sporo wysiłku, wiedzą, że tak trzeba. Generalnie my musimy pracować więcej niż inni, by rozwinąć tych chłopaków siatkarsko. Oczywiście chcemy potem walczyć o jak najlepsze wyniki w PlusLidze - powiedział szkoleniowiec Cerradu Czarnych.

Więcej o: