Górnik Zabrze. Nowa trybuna stadionu na przyjazd Legii Warszawa!

- Czynimy starania, aby na mecz z Legią Warszawa otworzyć trybunę za drugą z bramek - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki ?Stadion w Zabrzu?. Jeśli się uda, przy okazji spotkania z wicemistrzem Polski obiekt Górnika Zabrze będzie mógł przyjąć 8040 widzów.

Stwórz własną drużynę i WYGRAJ LIGĘ!

Meczem z Jagiellonią Białystok zadebiutowała trybuna za prawą - patrząc z perspektywy budynku klubowego - bramką. Tym sposobem spotkanie mogło obejrzeć na żywo nie 3000, jak do tej pory, ale 5520 widzów. Następnym krokiem będzie natomiast otwarcie trybuny za drugą z bramek. Kiedy? W Zabrzu mówi się o zaplanowanym na 3 października starciu z warszawską Legią. - Taki termin sobie założyliśmy, choć niczego nie mogę jeszcze powiedzieć na pewno, bo na trybunie wciąż jest kilka rzeczy do zrobienia - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki "Stadion w Zabrzu".

Jeśli plan zostanie zrealizowany, pojemność stadionu na pojedynek z Legią wzrośnie o 2520 miejsc. Innymi słowy - rywalizację z wicemistrzem Polski będzie mogło zobaczyć z trybun 8040 kibiców. Wcześniej zabrzan czekają jeszcze domowe mecze z Zagłębiem Lubin, Cracovią i Śląskiem Wrocław.

Czy Górnik Zabrze wskoczy w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?
Więcej o: