X Turniej Dzikich Drużyn. "Chłopcy nie mogą się już doczekać"

- Syn od dawna żyje tylko tym turniejem. Wspólnie z drużyną pracują nad ustaleniem taktyki. Cieszę się, że jest taki turniej. Daje możliwość fajnego spędzenia wolnego czasu - podkreśla Krzysztof Siemieniako, opiekun Tajfuna Winiary. Startujemy o godz. 10!

Już w środę na orliku na Winiarach rozpoczynamy X Mistrzostwa Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Do jubileuszowych zawodów zgłosiło się w sumie 11 drużyn. W kategorii szkół podstawowych wystąpią cztery zespoły: Czarne Pantery ze Słupna, Okręgowa Okręgówka, Stal Płock i Hetman Płock. W tej grupie ekipy zagrają systemem "każdy z każdym". Dwie najlepsze zmierzą się w finale, te z miejsc trzeciego i czwartego powalczą o brązowy medal.

- Przygotowania rozpoczęliśmy już dwa miesiące temu - opowiada Paweł Lewandowski, opiekun i trener Czarnych Panter. - Na pierwszych zajęciach stawiło się 25 chętnych w przedziale wiekowym od 8 do 16 lat. Ostatecznie zapadła decyzja, by w turnieju zagrali młodsi, w wieku od 8 do 12 lat.

Jak dodaje nasz rozmówca, na pomysł udziału w Mistrzostwach Płocka Dzikich Drużyn wpadła matka jednego z chłopców. - Potem pomógł nam wójt Słupna, w ubiegłym tygodniu podczas naszego ostatniego treningu na orliku w Liszynie wręczył wszystkim zawodnikom koszulki z logo Czarnych Panter - cieszy się Paweł Lewandowski. - Jesteśmy dobrze przygotowani do turniejowych zmagań, chłopcy nie mogą się już doczekać grania. Są żądni sukcesów!

W starszej kategorii - gimnazja - wystąpi osiem zespołów. Będą to: Malkar Płock, Tajfun Winiary, Ostatnia Chwila, Legends FC, Drużyna bez nazwy, Panini z Kurczakiem oraz Delta Słupno. W drodze losowania zostały one podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagrają: Panini z Kurczakiem, Delta Słupno, Ostatnia Chwila, Malkar Płock. W drugiej - Drużyna bez nazwy, Legends FC oraz Tajfun Winiary.

Podobnie jak w latach ubiegłych starsi znów wykazali się pomysłowością w nazywaniu swoich drużyn. Ostatnia Chwila nawiązała do tego, że złożyła formularz zgłoszeniowy tuż przed ostatecznym terminem. Miały być też Krawężniki, ale ostatecznie rada drużyny postanowiła szybko zmienić nazwę na... Drużynę bez nazwy.

- A jak to się stało, że wasza drużyna nazywa się Panini z Kurczakiem? - zapytaliśmy jednego z graczy.

- Bo często kupujemy w sklepie kanapki śniadaniowe, naszą ulubioną jest panini z kurczakiem - całkiem poważnie wyjaśnia Rafał Dobies. - Gdy padła propozycja, by tak właśnie nazwać drużynę, wszyscy ją zaakceptowaliśmy. Po prostu była najlepsza.

Panini z Kurczakiem meczem z Deltą Słupno rozpocznie tegoroczny turniej dzikich drużyn. Mecz inauguracyjny odbędzie się o godz. 10 na orliku na Winiarach przy ul. Zamenhofa.

- Od dawna solidnie trenujemy na sztucznym boisku Wisły Płock. Jesteśmy w dobrej formie. Myślę, że stać nas na awans do finału, a nawet na zwycięstwo w całym turnieju. Póki co, koncentrujemy się na pierwszym meczu, który chcemy wygrać. I z przytupem rozpocząć rozgrywki - zapowiada Rafał.

Ale nie oni jedni są tak bojowo nastawieni. - To my jesteśmy drużyną, która zamierza "zmieść" z boiska naszych przeciwników - "straszy" przeciwników Krzysztof Siemieniako, opiekun Tajfuna Winiary. Na poważnie dodaje: - Chłopcy są bardzo podekscytowani, nie mogą się doczekać początku turnieju. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia co do taktyki. Zawodnicy liczą na dobry wynik. A ja? Cieszę się, że jest taki turniej. Daje on chłopakom możliwość fajnego spędzenia wolnego czasu.

W innych środowych meczach zmierzą się: Ostatnia Chwila - Malkar Płock (godz. 10.30) oraz Drużyna bez nazwy z Legends FC (godz. 11). Druga seria spotkań w piątek, wtedy po raz pierwszy zaprezentują się zespoły w kategorii szkół podstawowych. Zagrają Czarne Pantery z Okręgową Okręgówką (godz. 10), pół godziny później na boisko wybiegną Stal Płock i Hetman Płock.

Kolejne mecze w grupach zaplanowaliśmy na 24 i 26 sierpnia.

Wielki finał X Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn odbędzie się w piątek 28 sierpnia, start o godz. 10 na stadionie miejskim (ul. Sportowa 3). Tego dnia zostanie rozegranych w sumie siedem pojedynków.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymają puchary. Będą też nagrody od naszego sponsora - firmy Decathlon. Najlepsi zawodnicy, bramkarze i strzelcy w obu kategoriach wiekowych dostaną też statuetki. Po dekoracji młodych sportowców i gości zaprosimy na poczęstunek. Sponsorem jest Bar Tumska.

Organizatorem turnieju dzikich drużyn w piłce nożnej jest "Gazeta Wyborcza Płock", współorganizatorami - Miejski Zespół Obiektów Sportowych i Urząd Miasta.

Zapraszamy wszystkich do dopingowania płockich dzikich drużyn.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.