Stomil gra z beniaminkiem. "Trzeba wygrać, nie ma opcji"

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na własnym stadionie z beniaminkiem I ligi Rozwojem Katowice. Początek meczu o godzinie 19:45. Piłkarze zgodnie przyznają, że innej opcji niż zwycięstwo w tym spotkaniu nie ma.

W ostatnim spotkaniu ligowym biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:2 - Jesteśmy strasznie "zagotowani" po tym meczu. Atmosfera w szatni nie należała do najmilszych. Czuliśmy, że Olimpia jest w naszym zasięgu. Powinniśmy ją dopaść, jednak tak się nie stało - mówił po meczu Piotr Karłowicz, napastnik OKS-u.

Biało-niebiescy przegrali spotkanie, w którym większość czasu kontrolowali przebieg gry. Zabrakło jednak skuteczności. - Mamy twardy orzech do zgryzienia na nadchodzący tydzień - przyznaje piłkarz. - Musimy przeanalizować mecz i wyciągnąć to, co było dobre i starać się to powielać, żeby zainkasować trzy punkty w najbliższym meczu z Rozwojem Katowice. Innej opcji niż zwycięstwo w tym meczu nie ma.

Beniaminek rozgrywek I ligi...

... Rozwój Katowice na początku sezonu wygrał na wyjeździe 1:0 z Olimpią Grudziądz. Później przyszła porażka w Wigrami Suwałki (0:4) oraz remis z Bytovią Bytów (1:1). W tabeli, mimo że oby dwa zespoły mają tyle samo punktów, to zajmują różne miejsca w ligowej tabeli. Sobotni przeciwnik OKS-u ma gorszy bilans bramkowy, więc Stomil jest siódmy, a Rozwój dziewiąty.

Wejściówki na ligowy mecz kosztują 15 zł, bilet ulgowy jest o 3 złote tańszy. Na zniżki mogą liczyć kobiety, młodzież ucząca się oraz studenci do 25. roku życia po okazaniu ważnej legitymacji, a także osoby po 60. roku życia. Dostępne są również bilety na trybunę S1 "Młyn" (12 zł). Jeśli rodzic chce przyjść z dzieckiem na mecz, to trzeba wydać 10 zł za siebie, a za dzieci w wieku 7-15 lat, które przyjdą razem z nimi, opłata wynosić będzie 1 zł. Dziecko do 6. roku życia ma wstęp darmowy.

- Mamy tydzień ciężkiej pracy przed sobą. Za darmo nikt zwycięstwa nam nie da. Wierzę, że w meczu z Rozwojem Katowice dopiszemy kolejne trzy punkty do naszego dorobku - kończy Karłowicz.

Początek meczu Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice na stadionie przy al. Piłsudskiego w sobotę o godz. 19.45.

Więcej o: