Kadeci Olimpijczyka powołani na mistrzostwa świata w zapasach

Polski Związek Zapaśniczy opublikował skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata kadetów w zapasach. W gronie reprezentantów stylu klasycznego są Jakub Ściegliński i Błażej Starzyński z Olimpijczyka Radom.

Ostatnim etapem przygotowań naszych młodych zapaśników do występu na mistrzostwach globu jest trwające od soboty 15 sierpnia zgrupowanie w Raciborzu. W trakcie tej konsultacji szkoleniowej trenerzy reprezentacji w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet wybrali zawodniczki i zawodników, którzy pojadą na zawody mistrzowskie do Bośni i Hercegowiny. Z grona 16 ćwiczących w Raciborzu "klasyków", siedmiu otrzymało powołania na MŚ. Wśród nich są Jakub Ściegliński i Błażej Starzyński. Obaj na co dzień ćwiczą w Radomskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk. Na matach w Sarajewie Ściegliński powalczy o laury w kategorii 54 kilogramy, zaś Starzyński w wadze 63 kg. Oprócz radomskich zapaśników w kadrze stylu klasycznego znaleźli się: Michał Twardowski (50 kg., AKS Piotrków Trybunalski), Norbert Daszkiewicz (69 kg., Śląsk Wrocław), Piotr Duk (76 kg., Olimpijczyk - Kędzierzyn - Koźle), Gerard Kurniczak (85 kg., Sobieski Poznań), Patryk Kamiński (100 kg. Cement Gryf Chełm).

Wyjazd na mistrzostwa świata naszych klasyków zaplanowany jest na sobotę 22 sierpnia. Zawody rozpoczną się natomiast w przyszły wtorek (25.08).