Frank Gaines: z Oklahomy City Thunder do Wilków Morskich Szczecin

Klub King Wilki Morskie Szczecin zakontraktował drugiego Amerykanina tego lata. I znów reklamuje go jako potencjalną gwiazdę nadchodzących rozgrywek.

- Jest naturalnym strzelcem, dysponuje dobrym rzutem za trzy punkty i z pewnością da dużo dobrej jakości ofensywie - głosi komunikat szczecińskiego klubu. Czy tak będzie? Przekonamy się w rozgrywkach ligowych.

Frank Gaines ma 26 lat. Pochodzi z Fort Lauderdale na Florydzie. Ma 191 cm wzrostu i może grać na pozycjach obrońcy lub niskiego skrzydłowego. Jest absolwentem uczelni Indiana Purdue Fort Wayne. Tam średnio zdobywał 20 punktów oraz cztery zbiórki na mecz.

W sezonie 2013/2014 Gaines dołączył do drużyny Maine Red Claws (NBA Development League) prowadzonej przez obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Mike'a Taylora (22 punkty na mecz, jeden z najlepszych debiutantów w tamtym sezonie). Trochę pograł jeszcze w lidze wenezuelskiej (15 punktów na mecz).

Do NBA próbował się dostać poprzez tzw. ligę letnią. Przed rokiem grał dla Orlando Magic (11 punktów na mecz), ale bez powodzenia. Ostatni sezon rozpoczął we Włoszech (Pasta Reggia JuveCaserta, Vuelle Basket Pessaro), ale wrócił do D-League i jeszcze pograł w Portoryko.

Tego lata ponowił walkę o NBA. W lidze letniej grał dla Brooklyn Nets oraz Oklahoma City Thunder. Nie znalazł uznania, więc szukał nowego klubu. Tak nawiązał współpracę z Wilkami Morskimi.

Frank Gaines to 10. zawodnik w kadrze Wilków. Wcześniej umowy podpisali: Paweł Kikowski, Uros Nikolić, Maciej Majcherek, Korie Lucious, Marcin Nowakowski, Michał Nowakowski, Paweł Leończyk, Jakub Garbacz i Łukasz Majewski.