Olsztyn Biega! Wielkie emocje nad jeziorem Ukiel

Paweł Pszczółkowski był najlepszy wśród ponad dwustu zawodników, którzy rywalizowali na 10-kilometrowej trasie nad jeziorem Ukiel

- Była to ostatnia edycja na 10 km w tym roku - mówi Adam Dowgird, organizator z Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". - Pogoda dopisała i mam nadzieję, że wszystkim się podobało.

Dużo emocji było szczególnie w rywalizacji mężczyzn. Od początku na czele stawki byli dwaj utalentowani biegacze z Olsztyna: Paweł Pszczółkowski i Dawid Worobiec. - Zaczęliśmy spokojnie, lecz na drugim okrążeniu [były dwie pętle po 5 km] narzuciliśmy ogromne tempo - relacjonuje Paweł Pszczółkowski. - Większość dystansu prowadziłem, ale przed 9. kilometrem Dawid przyspieszył i wtedy zaczął się pościg.

- Finisz przesądził o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium - dodaje Paweł Pszczółkowski, który okazał się lepszy. - Był on bardzo szybki, jakbyśmy biegli finał olimpijski na 100 metrów. Dla kibiców była to dodatkowa frajda.

Ciekawie było także wśród pań. Przez większość dystansu prowadziła Krystyna Pieczulis z Olsztyna, która jednak na dwa kilometry przed metą oddała prowadzenie i jak się okazało - zwycięstwo Joannie Deputat z Elbląga. - Nie było łatwo - przyznała Deputat. - Trasa bardzo trudna i wymagająca.

Zawodom towarzyszył upał, więc organizatorzy na trasie ustawili kurtynę wodną, z której biegacze mogli korzystać aż cztery razy. Był też dodatkowy bufet. - Z informacji, które do nas dotarły, wynika, że wszyscy byli z tego bardzo zadowoleni - komentuje Adam Dowgird.

Potwierdzają to sami zawodnicy. - Pogoda dała nam się we znaki, ale organizacja była wyśmienita - podkreśla Deputat. - Kurtyna wodna bardzo pomagała. Wbiegałam tam za każdym razem, dzięki czemu mogłam się trochę odświeżyć.

Trudna, choć malownicza trasa na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" oraz wysoka temperatura sprawiły, że aż dwadzieścia osób nie ukończyło biegu. - Pogoda była bardzo wymagająca, ponadto trasa jest techniczna, gdzie ciężko utrzymać jest stałe tempo. Składają się na to m.in. podbiegi po piasku. Niektórzy mogli przeszacować swoje siły i przez to zeszli z trasy - przypuszcza Adam Dowgird.

Kolejne edycje w ramach akcji "Olsztyn Biega!" już 20 września. W parku im. Janusza Kusocińskiego odbędzie się wówczas bieg na 5 km.

Współorganizator cyklu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Paweł Pszczółkowski i jego zespół Pszczółkowski Team występuje pod patronatem medialnym "Wyborczej Olsztyn". Sponsorzy ekipy: Klucze Górko, Apteka Sokrates, rowerysportowy.pl i Personal Trainers.

Więcej o: