Siatkarze Cerradu Czarnych rozpoczęli przygotowania do sezonu

Treningiem na siłowni klubu Fitness Platinium siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu gry w PlusLidze. Radomianie ćwiczyli pod okiem trenera Raula Lozano.

Radomskich siatkarzy czeka długi, bo ponad 11 - tygodniowy okres budowania sportowej dyspozycji na sezon 2015/2016. Od poniedziałku 17 sierpnia, kiedy Czarni ruszyli do pracy, jest grubo ponad dwa miesiące do startu ekstraklasy. Zanim 30 października podopieczni trenera Lozano rozegrają inauguracyjny mecz o punkty (u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle) zaliczą bogaty w wydarzenia okres przygotowawczy. Treningi we własnym gronie, mecze sparingowe, udział w turniejach towarzyskich - oto główne punkty programu, przygotowanego przez sztab szkoleniowy "wojskowych".

Premierowe zajęcia odbyły się na siłowni, ale zanim zawodnicy wykonali szereg ćwiczeń wprowadzających trener Lozano urządził "pogawędkę". Argentyńczyk, który przed wakacjami gościł już w Radomiu podkreślał, że oprócz wiedzy czysto sportowej chce przekazać swoim podopiecznym swoją filozofię siatkówki. Dlatego trening w klubie Fitness Platinium rozpoczął się od wspólnej rozmowy.

Tymczasem poniedziałkowe zajęcia zostały rozbite na dwa etapy. Po ćwiczeniach na siłowni zawodnicy spotkali się w hali MOSiR -u. Obok siatkarzy doskonale znanych kibicom Czarnych, w klubie zameldowali się Patryk Szczurek i Radosław Zbierski, czyli gracze rozpoczynający swoją przygodę z zespołem z Radomia. Wśród ćwiczących był też Łukasz Zugaj, wychowanek klubu przebywający ostatnio na wypożyczeniu. Stawili się również Bartłomiej Bołądź, Adam Kowalski i Bartłomiej Grzechnik, którzy od maja trenowali z reprezentacją Polski B trenera Andrzeja Kowala. Dwóch pierwszych rozpoczęło przygotowania. Z kolei Grzechnik po przywitaniu się z trenerem i kolegami udał się na...dwutygodniowy urlop. Lista nieobecnych siatkarzy w początkowej fazie przygotowań będzie dłuższa. Zack La Cavera, atakujący z USA w Radomiu pojawi się pod koniec sierpnia. Rozgrywający Lukas Kampa z reprezentacją Niemiec szykuje obecnie formę na Mistrzostwa Europy. Brakuje też trenującego z pierwszą reprezentacją Polski Artura Szalpuka oraz Jakuba Zwiecha, który zalicza obowiązki reprezentacyjne przed mistrzostwami świata juniorów.

Nieobecność kadrowiczów spowodowała, że w zajęciach na hali z pierwszym zespołem trenować będzie grupa młodzieży. W tym tygodniu z ekipy juniorów i Młodej Ligi Czarnych oddelegowani zostali: Michał Moniak, Piotr Filipowicz, Kacper Pluta i Kacper Wasilewski.

Więcej o: