Lechita strzela lechicie. Szymon Drewniak strzelił gola Mateuszowi Lisowi

Wypożyczony do Chrobrego Głogów gracz Lecha Poznań Szymon Drewniak uderzeniem z rzutu wolnego strzelił gola w meczu z Miedzią Legnica w pierwszej lidze. Co ciekawe, pokonał w ten sposób kolegę klubowego

W bramce Miedzi Legnica stał bowiem Mateusz Lis, bramkarz Kolejorza wypożyczony także do pierwszej ligi. Przy strzale Szymona Drewniaka nie miał szans - gracz Lecha uderzył ponad murem i ustalił wynik meczu z Miedzią Legnica na 2:0 dla Chrobrego Głogów. Pierwszą bramkę zdobył Ukrainiec Wołodymyr Hudyma. Wartości zwycięstwu dodaje fakt, że głogowianie odnieśli je na wyjeździe.

Tu można obejrzeć gol Szymona Drewniaka

Chrobry po tej wygranej znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli. Wyprzedza Arkę Gdynia. Awans do ekstraklasy zdobędą dwa najlepsze zespoły. Klub z Głogowa nigdy w ekstraklasie nie grał.

Pozostali dwaj lechici wypożyczeni do polskich klubów nie wystąpili w tej kolejce ligowej. Jakub Serafin przesiedział na ławce mecz GKS Bełchatów z Dolcanem Ząbki, także w pierwszej lidze, natomiast w ekstraklasie Jan Bednarek nie załapał się do składu Górnika Łęczna w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej grał w barwach zespołu z Łęcznej w meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa.

Więcej o: