Motor chce wygrać w Tomaszowie. Pierwszy raz w historii

Piłkarze Dominika Nowaka dobrze weszli w sezon. Główni faworyci do wygrania ligi (obok Stali Rzeszów) wygrali dwa pierwsze spotkania. Ich najbliżsi rywale również mogą początek sezonu uznać za udany. Co więcej, lublinianie nigdy nie zwyciężyli z Tomasovią na wyjeździe.

Zawodnicy Motoru nie zachwycają jeszcze stylem gry, ale to, co imponuje, to przeważanie szali zwycięstwa w końcówkach spotkań. Tak było zarówno w spotkaniu z Chełmianką (88. min i 90. min), jak i Karpatami Krosno (80. min).

W trzecim swoim ligowym występie zmierzą się z Tomasovią Tomaszów Lubelski, która również nie poddaje się do ostatnich minut. Mecz z Lewartem rozstrzygnęli na swoją korzyść już w doliczonym czasie gry, a remis z faworyzowaną Resovią wywalczyli na pięć minut przed końcem.

Co ciekawe, Tomasovia na swoim boisku to bardzo niewygodny rywal dla żółto-biało-niebieskich. Od 1997 roku obydwie drużyny spotykały się ze sobą dziesięć razy. Na własnych śmieciach Motor spisywał się dobrze. Jednak na wyjeździe wszystkie dotychczasowe potyczki kończyły się porażkami. - Jedziemy po pełną pulę. Mamy jasny cel i wiadomo, jaki on jest. W ten weekend to przywiezienie z ciężkiego terenu Tomasovii trzech punktów i zdajemy sobie sprawę, że tych punktów za darmo nikt nam nie da - powiedział oficjalnej stronie klubu trener Nowak.

Szkoleniowiec nie będzie mógł liczyć na Macieja Prusinowskiego. Zawodnik w meczu z Chełmianką otrzymał czerwoną kartkę i Wydział Dyscypliny LZPN nałożył na niego karę dwóch spotkań. Pod znakiem zapytania stoi też występ Rafała Króla, który co prawda wznowił już treningi po kontuzji, ale o tym, czy zagra w Tomaszowie, sztab zdecyduje w dniu spotkania.

Pierwszy gwizdek arbitra Karola Iwanowicza z Lublina zaplanowano o godzinie 17.

Zestaw par 3. kolejki:

15 sierpnia: Sokół - Orlęta (godz. 12), Wólczanka - Orzeł (16), Izolator - Resovia (16), Tomasovia - Motor (17), Lublinianka - Piast (17), Karpaty - Chełmianka (17), JKS - Lewart (17), Stal - Polonia (17). 16 sierpnia: AMSPN Hetman Zamość - Avia Świdnik (17).

Tabela III ligi lubelsko-podkarpackiej: