Lider gra w Gorzowie z wiceliderem. I walczy o szybką modernizację stadionu

Stilon Gorzów w sobotę o godz. 17 podejmuje Ślęzę Wrocław. - Na razie tabela nie ma żadnego znaczenia, bo przecież dopiero zagraliśmy po jednym meczu, ale tak to się ułożyło, że na naszym boisku zagra lider z wiceliderem. Zapraszamy kibiców na fajnie zapowiadające się ligowe starcie - powiedział trener Artur Andruszczak. - Chcielibyśmy też ugościć fanów na porządnym stadionie, ale na razie to niemożliwe. Mamy nadzieję, że może wkrótce to powoli zacznie się zmieniać.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Akcję "Stadion dla Stilonu" zainicjował mecenas Jerzy Synowiec, sympatyzujący i od lat wspierający gorzowskich sportowców, także klub piłkarski. Na facebookowym profilu Stilonu można znaleźć specjalne listy poparcia. Dla najbardziej aktywnego łowcy podpisów czeka karnet VIP na sezon 2015/16. - Nawet kilkadziesiąt tysięcy głosów poparcia nie załatwi sprawy, ale mamy nadzieję, że taka manifestacja pokaże jak palący to jest problem - powiedział prezes klubu Mariusz Stanisławski. - Gorzów potrzebuje porządnego miejsca dla piłkarzy, całorocznego boiska do treningów. Dla nas najważniejszy jest sygnał od władz miasta, od nowego prezydenta, że ten problem widać i trzeba próbować go rozwiązać.

- Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina na świecie, a u nas zawodnicy i kibice są traktowani jak ludzie drugiej kategorii - dodał Synowiec, jeden z radnych, wchodzących w skład komitetu na rzecz modernizacji stadionu. - Modernizowany etapami za rozsądne pieniądze obiekt będzie bardzo istotną trampoliną dla rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście.

Na razie Stilon rozpoczął walkę o zachowanie miejsca w reformowanej trzeciej lidze. Początek był okazały - 4:0 z Budowlanymi w Lubsku. - To był beniaminek, choć mecz otwarcia na takim boisku nigdy nie jest spacerkiem - mówił trener Artur Andruszczak. - Ślęza to zupełnie inna skala trudności no i przeciwnik, który ostatnio nam nie leży. Czas tę opinię zmienić. Mam nadzieję, że upały trochę odpuszczą i pierwszy mecz sezonu 2015/16 w Gorzowie to będzie bardzo ciekawe widowisko. Liderem być miło, ale w tabelę będziemy spoglądać za kilka miesięcy, dziś trzeba się skupić na graniu, na satysfakcji z tego, co robimy. Na razie naszym celem jest przeskoczenie Wrocławia. Właśnie w takich meczach mocno pracuje się na dobry wynik całego sezonu.

PROGRAM 2. KOLEJKI: Stilon Gorzów - Ślęza Wrocław (stadion przy ul. Olimpijskiej, sobota, godz. 17), KP Brzeg Dolny - Zagłębie II Lubin, Karkonosze Jelenia Góra - Piast Żmigród, Piast Karnin - Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów - Ilanka Rzepin, Foto Higiena Gać - Śląsk II Wrocław, Formacja Port 2000 Mostki - KS Polkowice, Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Miedź II Legnica, Polonia Świdnica - Budowlani Lubsko.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Daniel Mrozek - 1 bramka, Paweł Posmyk - 1, Damian Szałas - 1, Adrian Wieczorek - 1.

Więcej o: