Były bramkarz Lecha Poznań zmienił klub. Z trzeciej do pierwszej ligi

Karol Szymański, przed laty junior Lecha Poznań, a potem zawodnik szerokiej kadry pierwszej drużyny ?Kolejorza?, został zawodnikiem Chrobrego Głogów. Spotka tam m.in. wypożyczonego z Lecha Poznań pomocnika Szymona Drewniaka.

Jeszcze rok temu 22-letni dziś Karol Szymański trenował z pierwszym zespołem Lecha Poznań. Wrócił wówczas z wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice. Miniony sezon spędził jednak najpierw w Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp., a potem w Jarocie Jarocin.

Na początku lipca zagrał w barwach Chrobrego Głogów w sparingu z Piastem Gliwice - w przerwie zmienił wówczas innego byłego bramkarza Lecha Poznań, 29-letniego już Sławomira Janickiego. Od kilku tygodni trenował z dolnośląskim zespołem, ale dopiero teraz podpisał z nim kontrakt. Zdaniem dziennikarza oficjalnej strony Chrobrego największe do tej pory osiągnięcie Karola Szymańskiego to "treningi z pierwszym zespołem Lecha".

Oprócz Szymona Drewniaka, Karola Szymańskiego i Sławomira Janickiego w kadrze głogowskiej drużyny jest jeszcze jeden piłkarz związany przed laty z "Kolejorzem" - to Damian Sędziak, były junior i zawodnik rezerw Lecha.

W tym sezonie pierwszej ligi Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe 2:0 z MKS Kluczbork i zremisował na swoim terenie 1:1 z Pogonią Siedlce. W środę doznał dotkliwej porażki - 1:4 z Zawiszą Bydgoszcz - w Pucharze Polski.

Więcej o: