DSF Kickboxing Challenge w Płocku. Rajewski poznał rywala

Organizacja DSF Kickboxing Challenge ogłosiła pierwszy pojedynek, który odbędzie się podczas gali sportów w płockiej Orlen Arenie (18 września). Zmierzą się w nim płocczanin Mateusz Rajewski i Cezary Bugaj junior z Białegostoku.

Obaj są jednymi z najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia z międzynarodowymi aspiracjami. 21-letni Mateusz Rajewski, to wielokrotny mistrz Polski wushu w formule sanda i aktualny członek kadry Polski. Trenowany przez ojca Roberta Rajewskiego, Mateusz był mistrzem Polski juniorów w kickboxingu w formułach low-kick i K-1 Rules. W ubiegłym roku zdobył pas PLMMA w Mieszanych Sztukach Walki. W 2013 r. w formule sanda pokonał mistrza świata WKN Gerarda Lindera. Mateusz był uczestnikiem mistrzostw świata wushu, a także płockich gal Angels of Fire oraz gali King Of Kings. W sumie na zawodowej arenie wygrał 6 walk, cztery razy przegrał.

W tym roku zadebiutował na gali DSF Kickboxing Challenge, która odbyła się we Włocławku. Stoczył tam najlepszą walkę wieczoru z Janem Lodzikiem.

Rywal płocczanina, 22-letni Cezary Zugaj jr, to utytułowany zawodnik w formułach juniorskich. Ma na koncie tytuł mistrza Polski. Białostoczanin w listopadzie ubiegłego roku, w walce wieczoru gali East Side Fight 1 w Białymstoku pokonał Dmitriya Skorobogaty'ego z Białorusi, a miesiąc później podczas Pucharu Francji Shindokai w Nicei pokonał Kolumbijczyka Alejandro Plazzę.

Zugaj trenuje pod okiem ojca i kontynuuje tradycje wyniesione z karate. W zawodowych starciach wygrał 10 walk, przegrał tylko raz. Będzie to jego debiut na galach DSF Kickboxing Challenge.

Więcej o: