Zawodnik PGE Stali Rzeszów zawieszony [WIDEO]

Aktualny Indywidualny Mistrz Świata Greg Hancock, jeden z liderów PGE Stali Rzeszów, został zawieszony przez szwedzką federację motocyklową na 10 dni. Na szczęście dla rzeszowian dotyczy to tylko startów Amerykanina w lidze szwedzkiej.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Komisja dyscyplinarna szwedzkiej federacji motocyklowej SVEMO nałożyła na Grega Hancocka karę z powodu "słynnej" bójki, do której doszło między Amerykaninem a Nickim Pedersenem 16 czerwca w czasie meczu ligi szwedzkiej.

 

Greg Hancock został zawieszony w prawach zawodnika do 22 sierpnia, a więc nie wystąpi w najbliższej kolejce Elitserien, która odbędzie się we wtorek (18 sierpnia).

Żużlowiec PGE Stali Rzeszów jest mocno rozczarowany decyzją SVEMO. "Muszą robić to, co muszą, i szanuję ich postanowienie, jednak jestem rozczarowany, że nie ma żadnej kary za niebezpieczną jazdę" - pisze w oficjalnym oświadczeniu mistrz świata, mając na myśli to, że Pedersen, który zaatakował go bardzo ostro i spowodował jego upadek, nie został w ogóle ukarany.

Na szczęście nie ucierpi na tym polski klub Grega Hancocka, czyli PGE Stal. Zawieszenie dotyczy tylko startów w lidze szwedzkiej. Tak więc rzeszowscy kibice nie muszą się martwić, bo Amerykanin bez przeszkód będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu derbowym w Tarnowie.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: