Piłkarze UKP Falubazu zaczynają sezon na wyjeździe z Tęczą, a w Zielonej Górze zagra Pogoń Szczecin

Połączone siły UKP oraz Falubazu Zielona Góra scalone w jedną drużynę mają w tym sezonie zniszczyć czwartoligową konkurencję i wywalczyć awans do trzeciej ligi. W sobotę pierwsza poważna weryfikacja tych planów i sprawdzian mocy: trenerzy Michał Grzelczyk i Jarosław Miś jadą z drużyną na mecz z Tęczą w Krośnie Odrzańskim. W Zielonej Górze zagrają juniorzy, ich przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin.

UKP Falubaz startuje do walki o to, co kilka tygodni temu miał, i to nawet w nadmiarze, lecz oddał walkowerem. Jako dwa odrębne kluby UKP oraz KSF mogły wystawić swoje drużyny w rozgrywkach trzecioligowców. Ale najpierw szefowie obu stowarzyszeń połączyli się w jedno, a po tym zdecydowali i ogłosili, że dobrowolnie cofają na niższy poziom ligowy.

Haczyk tkwi w tym, że w najbliższym sezonie trzecia liga zostanie poddana reformie, dojdzie do ostrej selekcji. Większość zespołów spadnie, mniejszość się utrzyma. Zarząd połączonego UKP Falubazu wpadł na pomysł dobrowolnego kroku w tył, który z czasem ma dać rozpęd do kroków w przód. Otóż, cofając się do IV ligi, piłkarze oraz trenerzy unikną zderzenia z reformą oraz sitem selekcji, a czwartą ligę powinni wygrać w cuglach i jeszcze przy tym ukształtować piłkarzy i drużynę z potencjałem na dalsze awanse.

Co z tego wyniknie? W sobotę o godz. 16 w Krośnie Odrzańskim zacznie się pierwsze ligowe spotkanie w dziejach UKP Falubazu.

Zielonogórski klub zaprasza kibiców w sobotę także na stadion MOSiR przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Tu o godz. 12 juniorzy Persa UKP Falubaz zagrają w Centralnej Lidze Juniorów z Pogonią Szczecin.

Więcej o: