Jastrzębski Węgiel. Rekordowo długie przygotowania

Jastrzębski Węgiel rozpoczął w poniedziałek przygotowania do sezonu, które zakończą się dopiero 30 października.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

Plus Liga startuje w tym sezonie bardzo późno, a wszystko to za sprawą Pucharu Świata (8-23 września), w którym weźmie udział reprezentacja Polski. To oznacza długie tygodnie pracy bez meczów o stawkę, ale i bez kluczowych zawodników, którzy w okresie letnim wspierają swoje drużyny narodowe.

Jastrzębski Węgiel rozpocznie serię meczów sparingowych we wrześniu. W dniach 5-6 września drużyna weźmie udział w turnieju Siedlcach. Tydzień później (12-13 września) pomarańczowi wystąpią w turnieju w Wałbrzychu. Skład uczestników obydwu turniejów na ten moment nie został jeszcze ustalony.

Następnie, 17 września, jastrzębianie zagrają na wyjeździe sparing z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast 29 września zespół prowadzony przez trenera Marka Lebedewa zagra mecz kontrolny z AZS Częstochowa (wyjazd).

W pierwszych dniach października (od 2 do 4) pomarańczowi mają w planie występ w turnieju w Raciborzu. Oprócz nich udział w nim zapowiedzieli: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czeska Dukla Liberec oraz niemiecki Berlin Recycling Volleys.

W dniach 13-14 października jastrzębianie zmierzą się we własnej hali odpowiednio z: AZS Częstochowa oraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast 17 października w planie jest test-mecz z MKS-em Banimex Będzin.

Spotkaniem z tym ostatnim z wymienionych zespołów 30 października Jastrzębski Węgiel zainauguruje w Sosnowcu występy w PlusLidze w sezonie 2015/2016.

Więcej o: