Wakacje z Futbolem 2015: Dodatkowe serie karnych wyłoniły finalistów wśród gimnazjów

Oba półfinały w grupie gimnazjalistów rozstrzygnęły się dopiero w dodatkowych seriach rzutów karnych. W wielkim finale Orlik 27 Kielce I zmierzy się z Red and Yellow.

W pierwszym półfinale do przerwy Orlik 27 Kielce I prowadził 3:2 z KSM Banda Team, bo trzech bardzo ładnych bramkach (w tym jedna bezpośrednio z rzutu wolnego) swojego kapitana Kacpra Grzeli. W drugiej połowie zawodnicy Orlika długo utrzymywali się przy piłce i wydawało się, że dowiozą jednobramkową przewagę do końca. W ostatniej akcji meczu wyrównał jednak Adrian Bławat. Rzuty karne były pasjonujące. Najpierw oba zespoły przestrzeliły dwa swoje pierwsze strzały. Potem trafiały w trzech seriach z rzędu. O wygranej Orlika zadecydowała dopiero szósta seria, w której musieli strzelać... bramkarze. Jakub Durlik pokonał Wojciecha Nowakowskiego i w dodatku obronił jego strzał.

W drugim meczu o finał Red and Yellow zmierzył się z FC Bilcza. Był to również pojedynek dwóch najlepszych snajperów turnieju. Hubert Janik z Red and Yellow zdobył wcześniej 14 bramek, a Artur Januszek z FC Bilcza dziesięć razy pokonywał bramkarzy rywali. Teraz obaj zawodnicy potwierdzili swoją wysoką dyspozycję. Obaj zgodnie zdobyli po dwa gole w meczu. Januszek był po meczu jednak bardzo niepocieszony, bo jego zespół był bardzo blisko awansu do finału. Najpierw w regulaminowym czasie gry prowadził 2:1 i 3:2, ale nie potrafił utrzymać prowadzenia. W dodatku w czwartej serii rzutów karnych miał strzał na wygraną...

W starszej grupie ciekawszy był półfinał Hebanów z JGSM Patriotic. Ci pierwsi otworzyli wynik po precyzyjnym strzale Jakuba Tekiela, ale potem mocno spuścili z tonu. JGSM Patriotic zdobył dwie bramki, a mógł prowadzić nawet wyżej, ale po zespołowych akcjach brakowało mu skuteczności. Numer dwa po fazie eliminacyjnej pokazał jednak charakter i potrafił najpierw wyrównać po szczęśliwym golu Maksyma Niezgody, a potem zdobyć zwycięską bramkę po kolejnym ładnym uderzeniu Tekiela. - Szkoda tej drugiej straconej bramki, bo mogliśmy spokojnie jej uniknąć. To był przypadek. Nie składamy broni i walczymy o trzecie miejsce w turnieju - przyznał Kamil Zarychta, bramkarz JGSM Patriotic.

Decydujące mecze w środę 19 sierpnia od godz. 9.30 na Orliku przy ul. Toporowskiego w Kielcach.

Wyniki półfinałów:

Gimnazjaliści:

Orlik 27 Kielce I - KSM Banda Team 3:3, rzuty karne 4:3 (Grzela 3 - Bławat 2, Karasiński)

Red and Yellow - FC Bilcza 3:3, rzuty karne 3:2 (Janik 2, Łygoński - Januszek 2, Mikołajczyk)

Licealiści:

Red and Yellow II - Szybcy i Wściekli 1:0 (samobójcza)

Hebany - JGSM Patriotic 3:2 (Tekiel 2, Niezgoda - Kumor, Makocki)

Plan decydujących spotkań (środa 19 sierpnia)

Godz. 9.30: KSM Banda Team - FC Bilcza (mecz o 3. miejsce gimnazjalistów)

10: Szybcy i Wściekli - JGSM Patriotic (mecz o 3. miejsce licealistów)

10.30: Orlik 27 Kielce I - Red and Yellow I (finał gimnazjalistów)

11: Red and Yellow II - Hebany (finał licealistów)

Więcej o: