Nightskating znów na radomskich ulicach. W sobotę na rolki marsz!

W sobotę posiadacze ośmiu kółek będą mieli okazję spróbować swoich sił w Nightskatingu, czyli wieczornym przejeździe rolkarzy przez miasto.

Jednym z założeń imprezy jest zwrócenie uwagi na brak miejsc do codziennej jazdy, takich jak skateparki, boiska do hokeja na rolkach czy tory rolkarskie. W Kodeksie drogowym nie ma zapisów definiujących rolkarzy jako uczestników ruchu drogowego, a nie zawsze da się wykorzystać do wygodnego i bezpiecznego przejazdu chodniki czy drogi.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, nie wymaga również rejestracji. Tempo przejazdu jest dostosowane do umiejętności słabszych zawodników - rolkarze jadą spokojnie, przy akompaniamencie muzyki. Niezbędna jest jednak umiejętność sprawnej jazdy na rolkach lub wrotkach i hamowania. Ci, którzy jeszcze nie czują się pewnie podczas jazdy, mają jednak okazję do poprawienia swoich umiejętności.

Aby wziąć udział w Nightskatingu, trzeba przyjść w sobotę o 20 pod Aquapark w Galerii Słonecznej. Trasa przedstawia się następująco:

Aquapark Radom - Chrobrego - Janusza Kusocińskiego - Warszawska - Jacka Malczewskiego - Wałowa - Podwalna - Gabriela Narutowicza - Mariacka - Młodzianowska - 1905 Roku - Wierzbicka - Czarnolska - Sycyńska - Wierzbicka - Toruńska - Bolesława Limanowskiego - Maratońska - Dębowa - Lustrzana - Bolesława Limanowskiego - Józefa Mireckiego - Stanisława Wernera - Andrzeja Struga - 25 Czerwca - Kazimierza Kelles-Krauza - Bolesława Chrobrego - Aquapark Radom.

W sumie ponad 17 km. Koniec przewidywany jest na godz. 22.30.

- Wiek uczestników nie ma znaczenia, jedynie umiejętność samodzielnej jazdy i obowiązkowo sprawne hamowanie. O bezpieczeństwo rolkarzy zadba policja w odblaskowych kamizelkach - mówi Kamil Jaworski, organizator Nightskatingu w Radomiu.

Udział w imprezie jest bezpłatny. W przejeździe ulicami mogą wziąć udział wyłącznie osoby poruszające się na łyżworolkach lub wrotkach. Pamiętajcie o komplecie ochraniaczy, kaskach i elementach odblaskowych. Dla uczestników w wieku do lat 18 noszenie kasku jest obowiązkowe. Udział w imprezie dzieci do lat 12 tylko pod nadzorem opiekuna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.