37. PZU Maraton Warszawski. Ostatni raz z metą na Stadionie Narodowym

- Z uwagi na dużą liczbę imprez odbywających się na stadionie coraz większym problemem jest godzenie interesów Maratonu Warszawskiego z interesami innych użytkowników obiektu, co niestety może przełożyć się na jakość imprezy. Po drugie, zwyczajnie się na nim nie mieścimy - mówi Marek Tronina, Prezes Fundacji ?Maraton Warszawski?.

Tegoroczny PZU Maraton Warszawskie będzie już 37 edycją tego biegu. Od 2012 roku jego finał odbywa się na Stadionie Narodowym. Była to pierwsza biegowa impreza w naszym kraju, która wykorzystała Stadion w ten sposób.

W tym roku przed uczestnikami pojawia się ostatnia szansa, by właśnie na Narodowym zakończyć bieg. - Z uwagi na dużą liczbę imprez odbywających się na stadionie coraz większym problemem jest godzenie interesów Maratonu Warszawskiego z interesami innych użytkowników obiektu, co niestety może przełożyć się na jakość imprezy. Po drugie, zwyczajnie nie mieścimy się już na stadionie. Za rok zaproponujemy metę w innej lokalizacji: równie efektownej i godnej naszej imprezy - mówi Marek Tronina, Prezes Fundacji "Maraton Warszawski".

37. PZU Maraton Warszawski startuje 27 września o godz. 9:00. Na tą chwilę zapisanych jest już niemal cztery i pół tysiąca uczestników. Zawodnicy pokonają trasę wiodącą m.in. przez Saską Kępę, Gocław, Most Świętokrzyski, Powiśle, Łazienki Królewskie, Żoliborz, Bielany, Cytadelę, Nowe Miasto, Most Gdański i Pragę Północ. Pierwszy zawodnik spodziewany jest na Stadionie Narodowym ok. godz. 11:10.

Oprócz biegu na dystansie 42,195 km w programie imprezy znajdują się m.in. trzyosobowa sztafeta maratońska startująca razem z biegiem głównym, Bieg na 5 km (niedziela, 9:30), biegi dla dzieci rozgrywane na stadionie przez całą sobotę oraz partnerski Piknik Wegański w pobliskim Parku Skaryszewskim.

Więcej o: