Małgorzata Glinka-Mogentale odchodzi z Chemika i... kończy karierę

Najlepsza siatkarka Polski wszech czasów nie zagra w kolejnym sezonie w drużynie mistrzyń Polski z Polic. W ciągu tygodnia Chemik poinformuje, kto ją zastąpi

Glinka-Mogentale nie podpisze kolejnej umowy z Chemikiem Police. Nie zamierza też grać w innym klubie. Czy będzie w inny sposób współpracowała z Chemikiem, tego jeszcze nie wiadomo.

Zarówno zawodniczka, jak i prezes polickiego klubu Joanna Żurowska potwierdziły informację, że nie został podpisany nowy kontrakt, a rozmowy na temat dalszej gry Glinki w Policach zostały zakończone.

- Nie będę już grała w Chemiku - przyznaje najlepsza polska siatkarka w historii tej dyscypliny.

Glinka nie ukrywała dwa lata temu, że związała się z Chemikiem, by dodać do kolekcji brakujący jej tytuł mistrza Polski. Udało jej się to dwukrotne w latach 2014 i 2015.

Wyjeżdżając w wieku 19 lat z Polski, miała na koncie jedynie medale srebrne. W 2014 r. dała się skusić powracającemu do ekstraklasy Chemikowi na grę w Polsce. Podpisała roczną umowę, by zdobyć tytuł mistrzyni kraju. Udało się. Przed rokiem kilka tygodni trwały rozmowy Chemika z siatkarką w sprawie kolejnego rocznego kontraktu. Glinka-Mogentale miała pomóc mistrzyniom Polski w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Strony podpisały kolejny roczny kontrakt, a Chemik wygrał fazę grupową Ligi Mistrzyń i w Final Four, którego był organizatorem, zajął czwarte miejsce.

Po zakończeniu rozgrywek policki zespół został mocno przemeblowany. Na pozycję przyjmującej, na której grała Glinka-Mogentale, sprowadzono m.in. Czeszkę Helenę Havelkovą z włoskiego Yamamay Busto Arsizo.

- Decyzja o rozstaniu z Małgosią sprawia, że musimy uzupełnić jednak lukę na tej pozycji. O tym, kim będzie nowa zawodniczka, poinformujemy do 19 sierpnia - zapowiada Joanna Żurowska, prezes klubu.

Glinka-Mogentale urodziła się w 1978 r. w Warszawie. Dwukrotnie zdobywała złoty medal mistrzostw Europy z reprezentacją Polski (2003 i 2005). Dwa razy wygrywała europejską Ligę Mistrzyń (2011 i 2013) i dwukrotnie z Chemikiem Police zdobyła tytuł mistrzyni Polski (2014 i 2105). Wybierana została na MVP mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń, Pucharu Świata i Pucharu CEV. W reprezentacji kraju zagrała 286 spotkań.

Zobacz wideo
Więcej o: