Wakacje z Futbolem 2015: Przebudzenie Red and Yellow II [ZDJĘCIA]

Numer jeden po fazie grupowej i główny kandydat do tytułu - Neptycy jest już poza burtą mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich - Wakacje z Futbolem 2015 im. Adama Gołąba.

Ich wtorkowy rywal Red and Yellow do ćwierćfinału przystąpił w osłabionym składzie - m.in. bez króla strzelców naszego turnieju Krystiana Zielińskiego oraz najlepszego bramkarza Daniela Kuzki. Mimo, że przez cały mecz musiał radzić sobie w piątkę, to zagrał swój najlepszy mecz w turnieju. Już na samym początku spotkania Neptycy dostały dwa ostrzeżenia, ale dobrych okazji nie wykorzystał Hubert Matysek. Świetnie między słupkami Neptyków spisywał się też Jakub Armata. I to on wraz z kolegami cieszył się z prowadzenia. Zespołową akcję z bliska sfinalizował dopisany dopiero na ten mecz - Paweł Satro. Tuż po zmianie stron rzut karny pewnie wykorzystał Matysek. Chwilę później idealnie z rzutu wolnego przymierzył Piotr Jaros i to Red and Yellow prowadził 2:1. Wtedy jednak przypomniał o sobie najskuteczniejszy zawodnik turnieju - Dominik Osuch, który mocnym strzałem z 15 metrów trafił już po raz jedenasty w turnieju. Ten sam zawodnik za chwilę mógł cieszyć się z jednej z najpiękniejszych bramek, ale piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Kiedy wszyscy już szykowali się do rzutów karnych, Red and Yellow przeprowadził 15 sekund przed końcem zabójczą kontrę. Dwójkową akcję skutecznie zakończył Jaros.

W walce o półfinał trzecia drużyna ubiegłorocznych Wakacji z Futbolem zmierzy się z Szybkimi i Wściekłymi. Ci ostatni mecz z Who's Next zaczęli fatalnie i przegrywali 0:2. Potem jednak całkowicie zdominowali rywala i mieli momentami przygniatającą przewagę. Dało im to jednak tylko dwa trafienia - oba dobrze grającego Krzysztofa Kota. W karnych zawodnicy Who's Next się pogubili i dwa razy spudłowali.

W środę półfinały wśród gimnazjalistów oraz licealistów, a w przyszłą środę - 19 sierpnia zakończenie turnieju.

Wyniki ćwierćfinałów:

Neptycy - Red and Yellow 2:3 (Satro, Osuch - Jaros 2, Matysek z karnego)

Hebany - Impreza u Kuziego 3:0 (walkower)

JGSM Patriotic - MCH Skład 6:3 (Kumor 3, Gajos 2, Piskulak - Makocki 2, Kaleta)

Szybcy i Wściekli - Who's Next 2:2, 2:0 w rzutach karnych (Kot 2 - Strząbała, Krawczyk)

Terminarz środowego dnia (półfinały obu kategorii wiekowych)

9.30: Orlik 27 Kielce I - KSM Banda Team

10: Red and Yellow - FC Bilcza

10.30: Red and Yellow II - Szybcy i Wściekli

11: Hebany - JGSM Patriotic

Więcej o: