Młodzi lekkoatleci lubelskiego AZS UMCS drudzy w Polsce

W Łodzi zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Są to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Piękny sukces odnieśli reprezentanci AZS UMCS Lublin, którzy w klasyfikacji klubowej zajęli drugą pozycję.

Na ten wynik złożyło się przede wszystkim zdobycie sześciu medali. Złoto wywalczyła sztafeta 4x400 m w składzie: Michał Sierocki, Michał Kitliński, Karol Kania, Maciej Hołub. Srebrne medale zdobyli - Milena Lipińska w skoku o tyczce i Michał Sierocki na 110 m przez płotki. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Osiak (rzut młotem), Maciej Hołub na 400 m, Michał Kitliński na 800 m. Trenerami medalistów byli: Piotr Kitliński, Leszek Migda, Robert Kozłowski, Marek Jaros. Natomiast do końcowego sukcesu przyczynili się także szkoleniowcy zawodników i zawodniczek, którzy zajmowali punktowane miejsca, czyli Michał Woliński i Jerzy Wierciński.