Olsztyn Biega! znów nad jeziorem Ukiel

W najbliższą niedzielę olsztynianie, ale jak zwykle także goście z całego kraju, będą mieli okazję sprawdzić się na kilku dystansach w biegu trasami wzdłuż jeziora Ukiel. Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko wytrawnych biegaczy, ale także całe rodziny.

Zmagania będą się odbywać na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" i okolic. Trasa będzie wiodła w pobliżu największego olsztyńskiego jeziora.

Start biegu głównego, który odbędzie się 16 sierpnia na dystansie 10 kilometrów, zaplanowano na godz. 10.15. Przed nim do zmagań przystąpią dzieci w kilku kategoriach wiekowych - do 6 lat, 6-9 lat oraz 10-16 lat. Najmłodsi pobiegną na 0,25 km, a pozostałe dwie kategorie odpowiednio na jeden oraz dwa kilometry. Przed startem każdego biegu odbędzie się wspólna rozgrzewka przy muzyce, a na mecie każdy z uczestników odbierze pamiątkowy medal oraz skorzysta z poczęstunku. Podczas podsumowania imprezy odbędzie się również losowanie atrakcyjnych nagród.

Na imprezę można się zapisać na dwa sposoby. Internetowa rejestracja na stronie superczas.pl trwa do środy. Kto nie zdąży tego zrobić, może zarejestrować się osobiście w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 1 Maja oraz w biurze zawodów w wypożyczalni sprzętu na terenie CRS "Ukiel" przy ul. Jeziornej 8. Jednak będzie to się wiązało z większymi kosztami. I tak za młodzież w wieku 6-16 lat trzeba będzie zapłacić nie 15 zł a 25 zł, a osoby powyżej 16. roku życia będą musiały liczyć się z wydatkiem 50 zł zamiast 35 zł. Opłata za bieg dzieci do lat 6 jest niezmienna i wynosi 10 zł.

Ci, którzy zapisali się już na bieg, mogą odebrać pakiety startowe w siedzibie MIT (do piątku w godz. 10-18, w sobotę 10-16) oraz w dniu biegu w biurze zawodów (godz. 8-9.45).

Patronem medialnym imprezy jest "Wyborcza Olsztyn".

Jak trenować bieganie: samemu czy w grupie?

Więcej o: