Wrocław Maraton. Amatorzy trenują przed startem

- We wrześniu przebiegniemy wrocławski maraton - zapowiadają Anna i Bartosz Laskowscy, biegacze amatorzy, którzy postanowili na nowo zacząć przygodę ze sportem. Poznali się jako siatkarze, po latach próbują sił w biegach.

Kiedy Anna i Bartosz poznali się w jednym z legnickich liceów, najpopularniejsza była siatkówka. Bartosz grał jako przyjmujący, Anna - dużo niższa - zazwyczaj wchodziła na pozycję libero.

- Była ode mnie słabsza, ale za to najładniejsza w grupie - żartuje Laskowski, dziś menedżer jednej z restauracji i ojciec dwójki dzieci. Od pół roku także początkujący biegacz. W ich szkole sport od zawsze był ważny. Każde dziecko musiało przychodzić na zajęcia SKS co najmniej raz w tygodniu. Tak nauczyciele, czasem wbrew woli uczniów, dbali o ich rozwój fizyczny. Niestety, odkąd para wyjechała na studia, skończyła się i siatkówka, i aktywność ruchowa. Aż wreszcie powiedzieli: "Dość".

- Od liceum w siatkówkę grałam dwa razy. Byłam może z pięć razy na siłowni i 15 razy na basenie. I to wszystko. Później zaszłam w ciążę, urodziłam i zupełnie zapomnieliśmy z mężem o sporcie. Teraz zaczęliśmy nadrabiać zaległości i mamy w związku z tym ambitne plany - zapowiada Anna, mając na myśli przebiegnięcie wrześniowego Wrocław Maratonu.

Startując z pułapu zerowego, nie da się błyskawicznie dojść do optymalnej formy. Dlatego Laskowscy od pół roku trzy razy w tygodniu biegają po wałach, do tego chodzą na crossfit i basen. Ich znajomi narzekają, że poza sportem nie widzą życia.

Bartosz: - Faktycznie, dawno nie byliśmy na żadnej imprezie. Trochę przez dzieci, trochę przez sport. Ale to znajomi przychodzą do nas i umawiają się z nami na basen. W końcu wyciągniemy ich też na bieganie. Nawet wakacje zaplanowaliśmy tak, żeby nie wyjść z rytmu treningowego. Jedziemy w góry na miniobóz dla amatorów. Dopiero teraz widzę, jak bardzo potrzebowałem ruchu. Jestem innym człowiekiem.

Podczas wakacji Laskowscy planowali start w wielu imprezach biegowych na Dolnym Śląsku, które będą świetnym przygotowaniem do Wrocław Maratonu, który odbędzie się 13 września.

Pobiegnij w maratonie

Trwają jeszcze zapisy do maratonu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl. Do 31 sierpnia wpisowe kosztuje 120 zł. Po tym terminie kwota wzrośnie i będzie wynosić 150 zł. Zawodnicy, którzy mają 60 lat i więcej oraz prześlą wypełniony formularz do 31 sierpnia, muszą zapłacić jedynie 1 zł wpisowego.

Więcej o: