JKH GKS Jastrzębie. Wicemistrz Polski prosi kibiców o kije

Hokeiści z Jastrzębia chcieliby zawojować ekstraligę najlepszej jakości kijami. Problem w tym, że w klubie nie ma pieniędzy na taki wydatek.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

W minionym sezonie zespół JKH był jedną z rewelacji rozgrywek. Mimo problemów finansowych, śląski zespół awansował do finału ekstraligi, gdzie nie sprostał GKS-owi Tychy. Po sezonie wiele się w JKH zmieniło. Okazało się, że klubu nie stać już na takich graczy jak Przemysław Odrobny, Mateusz Rompkowski, czy Maciej Urbanowicz. Ambicje jednak pozostały. Jastrzębianie wciąż chcą się bić o czołowe miejsce w lidze.

"Jesteśmy na początku tej drogi. Zawodnicy już rozpoczęli treningi, chcąc zadbać o najwyższą formę na rozpoczęcie sezonu. Jednak ciężki trening to nie wszystko. Do walki o najwyższe cele nasi zawodnicy potrzebują sprzętu najwyższej klasy! W poprzednim, wicemistrzowskim sezonie, najlepsze kije hokejowe były przeznaczone tylko dla wybranych, najlepszych zawodników. W nowym sezonie chcemy, by każdy z hokeistów mógł wykorzystać pełnię swoich umiejętności, grając najlepszym sprzętem" - informuje klub.

"Najlepszy sprzęt" to kije Bauer Vapor APX, bo o takim zakupie myślą w Jastrzębiu. Problem w tym, że klubu na taki wydatek nie stać. Zakup jednego - tej klasy - kija, to wydatek rzędu tysiąca złotych.

W klubie liczą, że zakup kijów dla wicemistrza Polski zasponsorują kibice!

"Broń w dłoń! Jastrzębie się zbroją" - to akcja, która ruszyła na platformie Fans4Club.com .

To miejsce, gdzie kibice oraz kluby realizują wspólnie marzenia i sportowe cele.

Na razie projekt wsparło 14 fanów, którzy uzbierali razem (dane z poniedziałkowego poranka) 978 złotych.

Więcej o: