Komplet punktów Wigier. Okazała inauguracja I ligi w Suwałkach

Piłkarze Wigier Suwałki bez kłopotu na swoim stadionie pokonali 4:0 Rozwój Katowice. Wynik ten to najwyższa wygrana suwalskiego klubu w historii występów na tym poziomie rozgrywek.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Trener Wigier Zbigniew Kaczmarek dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z pierwszą kolejką, gdy suwałczanie przegrali na wyjeździe 0:2 z GKS-em Katowice. W obronie za Adriana Karankiewicza zagrał Maciej Wichtowski, a w ataku za Kamila Adamka Dawit Makaradze.

Wigry spotkanie rozpoczęły z dużym impetem. Podopieczni Kaczmarka od początku atakowali bramkę beniaminka z Katowic. Już w 12. minucie po rzucie rożnym Makaradze z 16 metrów uderzył na bramkę, piłkę przejął kapitan Wigier Tomasz Jarzębowski i pokonał bramkarza gości. Rozwój próbował odpowiedzieć, ale większego zagrożenia pod bramką Hieronima Zocha nie stworzył. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Wigier 1:0, gospodarze przeprowadzili jeszcze jedną skuteczną akcję. Łukasz Moneta dograł piłkę w pole karne, a tam skutecznym strzałem popisał się Maksims Rafalskis. Prowadząc 2:0, Wigry spokojnie mogły kontrolować przebieg meczu w drugiej połowie. Gdy zaraz po przerwie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Żebrowski, było jasne, że rywale z Katowic już nie zdołają odwrócić losów spotkania. Byli po prostu wyraźnie gorsi. Wynik w 68. minucie ustalił także Żebrowski.

W środę suwałczanie zagrają u siebie z GKS-em Katowice w 1/16 Pucharu Polski.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wigry Suwałki - Rozwój Katowice 4:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Tomasz Jarzębowski (12.), Maksims Rafalskis (42.), Mateusz Żebrowski (50. i 68.).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Jarzębowski, Wichtowski, Bogusz Ż - Żebrowski, Rafalskis (66. Ruszkul), Kalinkowski Ż, Tarnowski, Moneta (72. Atanacković) - Makaradze (60. Adamek).

Rozwój: Soliński - Kapias, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk - Menzel, Bologun (71. Czerkas), Tkocz, Kun (54. Kozłowski), Wróbel, Gielza (54. Król).

Inne 2. kolejki

Sobota: Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork 2:3, GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1, Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:1, Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2:2, Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz 2:2, GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 2:1, Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 1:1.

Niedziela: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:2.

Tabela I ligi

Dwa pierwsze zespoły awansują. Trzy ostatnie spadają, a drużyna z miejsca 15. zagra w barażu o utrzymanie.