Hokej. Ekstraliga startuje 6 września. Znamy terminarz

Inauguracja Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2015/16 została zaplanowana na 6 września. O mistrzostwo Polski zagra pięć drużyn z naszego regionu.

Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Po awansie Zagłębia Sosnowiec w ekstralidze mamy już pięć drużyn. W elicie są bowiem także GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, GKS Katowice, Polonia Bytom i Naprzód Janów. Sezon rozpocznie się 6 września. Najważniejsze zasady prezentują się w następujący sposób:

Sezon zasadniczy

1. Wszystkie zespoły grają dwie rundy rozgrywek ,,każdy z każdym'' - ok. 20 meczów;

2. Zespoły sklasyfikowane na miejscach; 1, 2, 3, kwalifikują się bezpośrednio do Finału Pucharu Polski;

3. Zespół zajmujący miejsce 4., rozegra w wyznaczonych terminach dwumecz z zespołem Stoczniowca Gdańsk (jedynego zespołu z I ligi, który zgłosił się do Pucharu Polski) o uzupełnienie stawki finalistów Pucharu Polski;

4. Po dwóch rundach rozgrywek następnie podział na dwie ,,szóstki''. Zespoły sklasyfikowane na miejscach; 1, 2, 3, 4, 5, 6, - tworzą tzw. grupę ,,silniejszą''. Zespoły z miejsc: 7, 8, 9, 10, 11, ewentualnie 12 - tworzą tzw. grupę ,, słabszą'';

5. Grupy rozgrywają 4 rundy spotkań ,,każdy z każdym - 20 meczów (grupa ,,silniejsza'') i 16/20 meczów (grupa ,,słabsza'').

6. Po zakończeniu sezonu zasadniczego (31 stycznia 2016), zespoły z miejsc: 1, 2, grupy ,,słabszej'' wchodzą do play off - odpowiednio na miejscach: 7,8.

Terminarz pierwszej kolejki

6 września 2015 - Niedziela

1. GKS Tychy - pauza

2. JKH GKS Jastrzębie - KS Toruń HSA

3. MMKS Podhale Nowy Targ - HK Zagłębie Sosnowiec

4. Ciarko PBS Bank KH Sanok - TMH Polonia Bytom

5. MKS Cracovia SSA - MUKS Naprzód Janów

6. TH Unia Oświęcim - MUKS Orlik Opole

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Więcej o: