Stilon tym razem nie mówi o awansie. "Chcemy się utrzymać, to już będzie sukces"

Gorzowscy piłkarze zaczną nowy sezon niedzielnym meczem w Lubsku, na boisku beniaminka. Sezon, w którym nawet walczący o awans do drugiej ligi, najpierw muszą sobie zapewnić utrzymanie na reformowanym, trzecioligowym froncie. - Nie namówicie nas na deklaracje o awansie, bo takie pompowanie balonu niczego nie wnosi. Mamy walczyć, wygrywać, pokazywać dobrą piłkę, którą będzie chciało oglądać wielu kibiców. I oczywiście chcemy być w czołowej szóstce, aby zostać na tym poziomie ligowym, ale już w bardziej elitarnym gronie. To jest nasz plan minimum. Uważam, że wykonanie go też będzie sukcesem - powiedział Mariusz Stanisławski, prezes Stilonu Gorzów.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Formacja Port 2000 Mostki zapowiada, że znów chce wygrywać, ale tym razem, w wypadku wygrania ligi, nie odpuści gier barażowych o awans wyżej. Odbudowują piłkę nożną w Polkowicach, silne mają być rezerwy Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin, a także Ślęza Wrocław i spadkowicz Górnik Wałbrzych. Jeśli dodamy do tego Stilon i przynajmniej jedną rewelację rozgrywek, a taka zawsze się objawia, to widzimy, że miejsc w trzeciej lidze na sezon 2016/17 jest mniej niż chętnych do pozycji w czołówce aktualnie startującej rywalizacji. - Na pewno reforma doda naszej lidze kolorytu - opowiadał trener gorzowian Artur Andruszczak. - Będą tacy, którzy szybko znajdą się na końcu stawki, bez szans na utrzymanie, ale większość będzie uporczywie szukać punktów, aby być w czołowej, szczęśliwej szóstce i tu zostać. Uważam, że mamy zespół gotowy na to wyzwanie. W pucharowych bojach pokazaliśmy drugoligowy poziom. Wszystko siedzi w głowach zawodników. Z meczu na mecz potrzebujemy maksymalnego zaangażowania i szukania zwycięstwa tu i teraz, a nie zaglądania w tabelę i zaprzątania sobie głowy zbyt odległą przyszłością. Punkty zbiera się na boisku, a nie poprzez planowanie.

Po wyjeździe do Niemiec Dawida Kucharskiego, w ostatniej chwili ponownie w Stilonie znalazł się 31-latek Adam Suchowera. Pozostałe nowości w naszej drużynie to młodzi gracze. - Po treningach wiem już, że chłopacy z Zawiszy Bydgoszcz i Wojtek Zawistowski z UKP Zielona Góra wzmocnią rywalizację w zespole i dodadzą nam jakości - mówił Andruszczak. - Wojtek zaczął przygodę ze Stilonem trochę pechowo, nabawił się kontuzji. Pauzuje, ale niezbyt długo. W Lubinie stwierdzili, że ten chłopak ma bardzo podobne parametry do Łukasza Piszczka, dlatego został przesunięty na bok obrony. W sparingach u nas pokazał, że wesprze nas rajdami przy bocznej linii. Tak samo liczę na wsparcie od Adriana Gołdyna i Michała Chyrka, a także od naszych chłopaków, którzy doszli z Centralnej Ligi Juniorów.

Zaczynamy w niedzielę o godz. 15 wyprawą do Lubska. - Będzie gorąco, bo to dla gospodarzy święto. Przyjdzie tysiąc ludzi, na takim terenie zawsze gra się trudno. Nie wyobrażam sobie, aby nami to zachwiało. Mamy graczy z ekstraklasowymi doświadczeniami, zespół o naprawdę dużym potencjale, który zrobił postęp i powinien regularnie wygrywać nie tylko z takimi drużynami jak Budowlani. Przekonam się, czy znaleźliśmy klucz do naszych problemów ze skutecznością, przez które poprzedni sezon nie był tak udany jak byśmy chcieli. Czekam na porządne otwarcie, aby zachęcić kibiców do przyjścia za tydzień na nas stadion, gdzie przyjedzie silna Ślęza Wrocław - zakończył Andruszczak.

PROGRAM 1. KOLEJKI:

sobota 8 sierpnia: KS Polkowice - Foto Higiena Gać 4:2, Śląsk II Wrocław - Lechia Dzierżoniów 1:1, Ilanka Rzepin - Piast Karnin 2:0, Piast Żmigród - Zagłębie II Lubin 2:1.

niedziela 9 sierpnia: Budowlani Lubsko - Stilon Gorzów, Polonia Świdnica - KP Brzeg Dolny, Ślęza Wrocław - Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Miedź II Legnica - Formacja Port 2000 Mostki, Górnik Wałbrzych - Karkonosze Jelenia Góra.

KADRA STILONU NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2015/16:

bramkarze - Dawid Dłoniak (1980), Maciej Wolarek (1992), Gabriel Kodzis (1997), Grzegorz Gibki (2000);

obrońcy - Adam Suchowera (1984), Tomasz Szwiec (1985), Radosław Somrani (1993), Patryk Bil (1995), Adam Gruszecki (1995), Wojciech Zawistowski (1995), Adrian Gołdyn (1996);

pomocnicy - Adrian Wieczorek (1983), Łukasz Maliszewski (1985), Rafał Świtaj (1986), Damian Szałas (1988), Filip Wiśniewski (1993), Rafał Timoszyk (1993), Mateusz Ogrodowski (1996), Daniel Mrozek (1996), Miłosz Kubacki (1996);

napastnicy: - Paweł Posmyk (1981), Kordian Ziajka (1992), Michał Chyrek (1996).

Przybyli: Adrian Gołdyn, Michał Chyrek (obaj Zawisza Bydgoszcz), Wojciech Zawistowski (UKP Zielona Góra), Adrian Wieczorek (Łucznik Strzelce Krajeńskie), Adam Suchowera (Zjednoczeni Przytoczna).

Odeszli: Daniel Ciach (Einheit Rudolstadt), Dawid Kucharski (SV Peheim), Hubert Kotus (Świt Skolwin), Dawid Michniewicz, Mateusz Kosacki, Alan Błajewski (powroty z wypożyczeń), Radosław Janczylik (Czarni Browar Witnica, transfer w trakcie załatwiania), Mateusz Trachimowicz (szuka klubu).

Zwycięzca dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi zagra w barażu o awans do drugiej ligi. W trzeciej lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również zespół z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi. W sezonie 2016/2017 trzecią ligę w naszym rejonie utworzy sześć drużyn z rozgrywek dolnośląsko-lubuskich (na pewno nie mniej ponieważ w drugiej lidze nie ma zespołu z lubuskiego i dolnośląskiego), sześć z grupy opolsko-śląskiej (lub mniej, jeśli drugą ligę opuści któryś z pięciu klubów śląskich lub opolskich) i czterech mistrzów czwartych lig ze wszystkich województw.

Więcej o: