Krystian Sanocki i Piotr Kurbiel trenowali z pierwszym Lechem Poznań. Dostali numery

Dwaj młodzi piłkarze Lecha Poznań Piotr Kurbiel i Krystian Sanocki zostali włączeni do treningów pierwszego zespołu i dostali nawet koszulki pierwszej drużyny. Piotr Kurbiel zagra z numerem 34, a Krystian Sanocki - 31

To oznacza, że zbliża się występ tych dwóch graczy w pierwszej drużynie, prawdopodobnie w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz (wtorek, 11 sierpnia o godz. 18). Dla Piotra Kurbiela byłby to debiut, Krystian Sanocki rozegrał już pół godziny w meczu Pucharu Polski przeciwko Zniczowi Pruszków w zeszłym sezonie.

- Puchar Polski prawdopodobnie będzie dobrą okazją do występu piłkarzy, którzy grali dotąd mniej - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża. Potwierdził, że chce niebawem wystawić Piotra Kurbiela i Krystiana Sanockiego, aby zorientować się, czy należy ich pozostawić już w pierwszym zespole w kontekście gry, czy też wypożyczyć.

Lech Poznań stosuje podobną strategię wobec swoich młodych graczy - włącza ich do treningów z pierwszym zespołem, daje szansę debiutu czy kilku występów, po czym najczęściej wypożycza, by zdobyli doświadczenie w niższej lidze czy słabszej drużynie.

Więcej o: