Warta Poznań rozpoczyna rozgrywki. Czeka ją piekło na dzień dobry

Bez Marcina Kikuta przystąpią do nowego sezonu trzeciej ligi piłkarze Warty Poznań. Były gracz Lecha Poznań zdecydował się podpisać kontrakt z innym trzecioligowym klubem, Formacją 2000 Mostki

- Marcin Kikut to jedyny piłkarz, który może nas jeszcze wzmocnić - mówił w czwartek wiceprezes Warty Poznań Maciej Chłodnicki. - Gdyby do nas trafił, bylibyśmy już naprawdę silni jak na trzecią ligę. Marcin Kikut wybrał jednak inny trzecioligowy klub, Formację 2000 Mostki. To zawodnik, który grał w barwach "Kolejorza" w czasie jego sukcesów z 2010 roku, bronił jego barw od fuzji z Amicą w 2006 roku aż do 2012 roku. Ostatecznie jednak Zielonych nie wzmocni.

Warta Poznań jednak i tak jest wzmocniona. Jednym z jej nabytków jest sprowadzenie dawnego wychowanka, Krzysztofa Biegańskiego, który ostatnio grał w Kotwicy Kołobrzeg.

- W sporcie różnie bywa, ale nie ma co kryć: interesuje nas tylko pierwsze miejsce. Tylko ono da prawo gry w barażu - mówi trener Warty Tomasz Bekas. Warciarze w ostatnim sezonie przegrali taki baraż z Polonią Bytom i nie zdołali awansować do drugiej ligi. - Dla wielu moich chłopców tamten występ z Polonią Bytom, przy tamtej widowni był pierwszym takim spotkaniem w życiu. Przeszli chrzest, teraz okrzepli i nabrali doświadczenia. Dlatego teraz wierzę w ten zespół - mówi Tomasz Bekas, który za głównego rywala w walce o wygranie trzeciej ligi uważa rezerwy Lecha Poznań. I to mimo tego, że w poprzednim sezonie mocno one zawiodły.

Pierwszy mecz Warta rozegra jednak na wyjeździe, z Elaną Toruń, która słynie z fanatycznych kibiców. Potrafią oni zgotować gościom piekło na trybunach. Dodatkowe piekło czeka Wartę z uwagi na upał. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 16, gdy temperatura może zbliżyć się do 40 stopni.

W trzeciej lidze grają też inne wielkopolskie drużyny: Lech II Poznań, KKS Kalisz, Ostrovia Ostrów Wlkp., Centra Ostrów Wlkp., Unia Swarzędz, Sokół Kleczew, Jarota Jarocin, Polonia Środa Wlkp. i Nielba Wągrowiec. Spada aż 10 ostatnich zespołów.

Więcej o: