Złote medale i brąz Olimpiady Młodzieży dla lekkoatletek ZTE Radom

Natalia Wosztyl w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Joanna Hajdrowska w rzucie oszczepem, a także żeńska sztafeta - to kolejne medalistki finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce ćwiczące w RLTL ZTE Radom.

Wosztyl potwierdziła, że wśród juniorek młodszych w Polsce nie ma sobie równych. Przed startem na stadionie w Łodzi legitymowała się najlepszym wynikiem w kraju w biegu na 400 metrów p.pł. No i w decydującym biegu spisała się wyśmienicie. Nie dość, że zdobyła złoty krążek to jeszcze czasem 60.24 sek. ustanowiła swój nowy rekord życiowy. W tym samym finale jej koleżanka klubowa - Izabela Smolińska - była szósta (63.91).

Kolejne miejsce na podium wywalczyła dla radomskiego klubu Joanna Hajdrowska. Rzutem na odległość 47.74 m. zapewniła sobie brązowy medal. Co ciekawe trzy czołowe oszczepniczki poprawiały najlepsze osiągnięcia w karierze. Wygrała Sandra Radecka z Zawiszy Bydgoszcz, która jako jedyna przekroczyła barierę 50 metrów (50.32.). Z rekordem życiowym i srebrnym medalem OOM udział w konkursie zakończyła Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa, 48.87 m.).

Przypomnijmy, że na tych samym zawodach brązowy medal zdobyła kolejna zawodniczka ZTE. To Martyna Kotwiła, trzecia w finale biegu sprinterskiego na 100 metrów. Z kolei krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła ponadto żeńska sztafeta 4X 100 metrów w składzie Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła. Tymczasem Dominik Wabik ukończył zmagania na dziewiątym miejscu w rzucie oszczepem (56.21 m.).