Charakter i zespołowość, czyli Oskar zaczyna debiutancki sezon

Rzadko zdarza się, że piłkarze nie mają wolnego w przerwie między rozgrywkami. Tak jednak było w przypadku Oskara Przysucha, który pokonał na boisku wszystkie przeszkody stawiane mu na drodze do awansu do III ligi.

Podopieczni Arkadiusza Grzyba zacisnęli zęby, walczyli o swoje i w nagrodę już w sobotę 8 sierpnia zadebiutują na wyższym szczebli futbolowych zmagań. Na inaugurację III ligi Oskar pojedzie do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z tamtejszym Sokołem.

Tymczasem przedsezonowego testowania zawodników w Przysusze było co nie miara. Rozegrano osiem sparingów, z czego Czerwono - czarno - czerwoni wygrali trzy, raz zremisowali, a cztery razy okazali się gorsi od rywali. Udało jednak pokonać im się chociażby Pilicę Białobrzegi. Nie można zapomnieć, że Oskar bił się w kilkustopniowych barażach, które przedłużane były przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej do granic możliwości. Tak, czy inaczej wydaje się, że Oskara nie mogło zatrzymać już nic, bo nawet przegrywając w decydującym spotkaniu z Pilicą Przedbórz 0:2, podnieśli się z kolan i przed własną publicznością wykonali zadanie - czyli awansowali na jubileusz 50-lecia klubu przypadający w tym roku.

To właśnie charakter powiązany z walką ma być podstawą do wygranych w nadchodzących zmaganiach, a w zespole jest klimat. Trzeba będzie silnej psychiki, dobrego przygotowania fizycznego, a przede wszystkim zgrania, zespołowości i umiejętności piłkarskich. Jeżeli tego ostatniego nie zabraknie, to o resztę przysuszanie martwić się nie muszą.

- W zespole jest rywalizacja, a więc walki na pewno nie zabraknie. Każdy musi udowadniać swoją przydatność do zespołu. Na pewno nie położymy się przed nikim - zapewnia trener Arkadiusz Grzyb.

W ostatnim sparingu z Powiślakiem Końskowola testowany napastnik Pilicy Przedbórz Bartłomiej Madej strzelił dwie z czterech bramek dla MKS-u. Wiadomo już jednak, że zawodnik ostatecznie nie zdecydował się na grę w beniaminku z Przysuchy. Zmiana nastąpiła także jeżeli chodzi o piastowanie obowiązków kapitańskich. Mariusza Moskwę zastąpił filar obrony Mateusz Jaworski.

Choć spotkanie domowe Oskar rozegra dopiero w 3. kolejce, to nie ma jeszcze decyzji, na którym obiekcie zespół będzie występował. Odbiór obiektu przy ul. Radomskiej 24 nastąpić ma w przyszłym tygodniu. - W Przysusze zagramy na 99%, natomiast Białobrzegi były zgłoszone jako obiekt zastępczy - informuje klub.

Mecz Sokół Aleksandrów Łódzki - Oskar Przysucha odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia. Początek zawodów zaplanowano na godz. 18.

Więcej o:
Copyright © Agora SA