Cracovia. Dawid Nowak szybciej wróci na boisko?

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, Trybunał Arbitrażowy przy PKOl w całości uchylił dyskwalifikację nałożoną na zawodnika przez PZPN.

Sprawa jest poważna i ciągnie się miesiącami. W lutym Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na piłkarza dwuletnią dyskwalifikację, bo w jego organizmie wykryto stanozolol, niedozwolony steryd anaboliczny. - Pełnomocnik piłkarza próbowała uprawdopodobnić, że zawodnik nie miał interesu w tym, by stosować ten środek. Przekonywano, że w Cracovii dostęp do odżywek miało wiele osób i w związku z tym piłkarz nie może ponosić konsekwencji. Komisja uznała jednak te wyjaśnienia za niewystarczające - tłumaczył wówczas Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN.

Nowak od prawie roku trenuje jednak indywidualnie i nie może grać. Kontrakt z Cracovią rozwiązał za porozumieniem stron.

Niewykluczone, że do gry wróci wcześniej niż się wydawało. Decyzja Trybunału Arbitrażowego przy PKOl oznacza, że PZPN musi przeprowadzić dochodzenie po raz drugi i wydać kolejny wyrok.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.