Wicemistrzynie, mistrzynie i jeden z faworytów... Mocny wrześniowy start akademiczek

Zgodnie z zapowiedziami, ze względu na dodatkowe terminy dla reprezentacji, Tauron Basket Liga Kobiet wystartuje już 19 września. W Gorzowie od pierwszej kolejki nie będziemy mogli narzekać na brak emocji. W ciągu tygodnia podejmiemy AZS UMCS Lublin, pojedziemy do Bydgoszczy na starcie z wicemistrzyniami Polski i znów wrócimy do domu na mecz z mistrzyniami - Wisłą Kraków. Chyba, że coś się jeszcze zmieni, bo niektórym tak szybki start zupełnie nie jest na rękę.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Gdy trenera naszych akademiczek podpytywaliśmy, kto w nadchodzącym sezonie będzie najmocniejszy w TBLK, Dariusz Maciejewski wymienił Kraków, Toruń, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin... Z trzema z tych pięciu drużyn mamy się spotkać już w pierwszym tygodniu rozgrywek, po na początek kobieca liga zagra w sobotę, środę i znowu w sobotę. Możliwe jednak, że będzie korekta terminów, przesunięcie pierwszych spotkań na późniejsze dni, w środku tygodnia. - Nam też to miesza w przygotowaniach, bo przecież było tradycją, że rozgrywki ruszają na początku października - przyznał Maciejewski.

Dlaczego lubelski zespół obecnie wymieniany jest w gronie faworytów? - Krzysztof Szewczyk przebudowuje tę ekipę, sięgnął po nowe posiłki - mówił Maciejewski. - Przeniosły się tam z Polkowic reprezentacyjna rozgrywająca Dominika Owczarzak i Agata Szczepanik. Doszła również znana z występów w Gdynia Ukrainka Kateryna Dorogobuzowa, a także ograne już w Polsce Amerykanki Jhasmin Player ze Ślęzy Wrocław i Leah Metcalf z Rybnika. Nie dziwi, że ta drużyna teraz chce zagrać o coś więcej, niż tylko o utrzymanie.

Sharnee Zoll-Norman, Alyssia Brewer, Izabela Piekarska, Olena Ogorodnikowa, Claudia Trębicka... Od wzmocnień, na razie znacznie dłuższa jest lista tych koszykarek, które dla KSSSE AZS PWSZ Gorzów już nie zagrają. Do tej pory nasz klub zatrudnił skrzydłową z Kanady Cassandrę Brown i młodą polską rozgrywającą Monikę Naczk. Czekamy jeszcze na zagraniczną rozgrywającą i środkową. Sztab szkoleniowy wytypował dwie konkretne zawodniczki, negocjacje trwają. - Byłoby pięknie, gdybyśmy doszli z menedżerem do szczęśliwego kompromisu. Wierzę, że za kilka dni będziemy mogli zamknąć nasz skład i przedstawić nieprzypadkowych graczy, po dobrych uczelniach, z dobrych lig, którzy z pewnością dodadzą nam jakości - powiedział nasz szkoleniowiec, który z młodymi zawodniczkami aktualnie przebywa na obozie w Szklarskiej Porębie. W Gorzowie indywidualnie trenują Katarzyna Dźwigalska i Magdalena Szajtauer. Ta druga brała udział w mistrzostwach Europy U-20.

W TBLK ostatecznie wystartuje 12 zespołów, dzięki temu nie zmienia się system rozgrywek. Od 19 września do 19 marca przyszłego roku odbędą się 22 kolejki sezonu zasadniczego, a 30 marca rozpocznie się faza play-off z udziałem ośmiu czołowych ekip, mamy nadzieję, że o mistrzostwo zagra także KSSSE AZS PWSZ. Ćwierćfinały będą rozgrywane do dwóch wygranych, półfinały do trzech zwycięstw, tak samo jak wielki finał, a seria o trzecie miejsce do dwóch wygranych.

1. KOLEJKA, 19 września: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - AZS UMCS Lublin, Wisła Can Pack Kraków - Basket Gdynia, MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz, JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń, Ślęza Wrocław - MKS Polkowice, Widzew Łódź - MKK Siedlce.

2. KOLEJKA, 23 września (środa): Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów, Basket Gdynia - Widzew Łódź, Ślęza Wrocław - MKK Siedlce, Energa Toruń - MKS Polkowice, AZS UMCS Lublin - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, Wisła Can Pack Kraków - MUKS Poznań.

3. KOLEJKA, 26 września: KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Wisła Can Pack Kraków, JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz, MKS Polkowice - AZS UMCS Lublin, MKK Siedlce - Energa Toruń, Widzew Łódź - Ślęza Wrocław. Mecz MUKS Poznań - Basket Gdynia odbędzie się 7 października.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW NA SEZON 2015/16:

rozgrywające: Katarzyna Dźwigalska, Monika Naczk, Adriana Kopciuch, Daria Stelmach;

skrzydłowe: Cassandra Brown (Kanada), Klaudia Czarnodolska, Natalia Sobek;

podkoszowe: Katarzyna Jaworska, Beata Jaworska, Magdalena Szajtauer, Alicja Witkowska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.