Pogoń Szczecin: Łukasz Zwoliński przeniesie się do Turcji?

Bursaspor jest zainteresowany wykupieniem z Pogoni Łukasza Zwolińskiego. Klub nie chce sprzedawać napastnika.

O możliwym transferze poinformował portal ekstraklasa.net, a potwierdził to menedżer zawodnika Przemysław Pańtak. Zwoliński od dłuższego zresztą czasu jest "transferowany". Gdy tylko zaczął trafiać wiosną - mówiło się o ofertach z Lecha, Legii, Herthy Berlin. Latem Pogoń straciła Marcina Robaka, więc nie szukała chętnych na 22-letniego napastnika.

W trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu Zwoliński zdobył trzy bramki, jest jednym z najlepszych zawodników Pogoni i rozgrywek.

Według spekulacji Bursaspor gotowy byłby wypłacić ok. 2 milionów euro. Jeśli faktycznie - Pogoń może wyrazić zgodę. Dużo zależy od postawy samego zawodnika - turecki klub przez najbliższe trzy sezony nie może grać w europejskich pucharach (kara UEFA za finansowe nieprawidłowości), a okres aklimatyzacji w nowym klubie może przeciągnąć kwestię debiutu Zwolińskiego w reprezentacji Polski.

Bursaspor poprzedni sezon zakończył na szóstym miejscu. Pięć lat temu sięgnął po mistrzostwo i grał w Lidze Mistrzów. Nowym trenerem - w miejsce Niemca Christopha Dauma - został Senor Gunes, który z kadrą Turcji zdobył brązowy medal mundialu w 2002 r.

Co powinien zrobić Łukasz Zwoliński?
Przyjąć ofertę Turków i przenieść się do tamtejszej ligi
12%
Zostać w Pogoni i poczekać na lepsze propozycje
73%
Pozostać Pogoni wierny jeszcze przez długie lata
15%
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.