W ciężkim upale przebiegli 5 kilometrów [FOTO]

Wysokie temperatury nie przeszkodziły jednak organizatorom i uczestnikom biegu City Trail on Tour w Olsztynie w dobrej zabawie. Na starcie zameldowało się ponad dwustu biegaczy, którzy zmagali się z trasą wyznaczoną wokół Jeziora Długiego.

Pięciokilometrowa trasa w Olsztynie jest dobrze znana uczestnikom zmagań jesienno-zimowych. Prowadziła ona ścieżkami wokół Jeziora Długiego. Organizatorzy mieli jednak pewne obawy, że upał będzie doskwierał zawodnikom. - Okazało się jednak, że nad Jeziorem Długim było przyjemnie - mówi Justyna Grzywaczewska, organizator biegu. - Temperatura nie była aż tak odczuwalna.

Najlepszy w kategorii mężczyzn okazał się Artur Olejarz. Na mecie uzyskał czas 15:51 min. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz z czasem 18:54 min. Co ciekawe, prywatnie Artur i Monika są parą. - Monika pochodzi spod Olsztyna i studiuje w tym mieście - tłumaczy Grzywaczewska. - Gdy Artur przyjeżdża do niej w odwiedziny i są zawody, to z chęcią w nich startuje. Nie było jeszcze takiego biegu w Olsztynie, w którym Artur by nie wygrał.

Do mety dobiegło 203 biegaczy. - Wielu z nich biegło z nami po raz pierwszy - zauważa organizator. - Frekwencja była trochę niższa niż na biegach jesienno-zimowych. Wynikało to z faktu godzin popołudniowych, które nie zawsze wszystkim mogą pasować. Dochodzi do tego jeszcze sezon urlopowy i wyjazdy na wakacje tych osób, które chciałyby pobiec razem z nami.

Najlepsi zawodnicy wrócili do domów z nagrodami od marek Salomon i Etixx, a każdy zawodnik, który dotarł do mety, otrzymał pamiątkowy medal. Biegacze mogli również posilić się w strefie regeneracyjnej, gdzie czekały na nich woda, napoje izotoniczne, owoce i ciastka. Plusem dla organizatorów jest fakt, że jeszcze przed biegiem można było napić się wody z przygotowanych wcześniej kubków.

- Z naszej perspektywy zawody w Olsztynie oceniamy bardzo wysoko. Klimat jest bardzo specyficzny. Z wielką chęcią tutaj przyjeżdżamy - kończy organizator.

Bieg w stolicy Warmii i Mazur był ósmym w ramach całego cyklu. Pierwsze zawody obyły się pod koniec lipca w Łodzi. W kolejnych dniach uczestnicy zmagali się na trasach w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Gdańsku. Młodzi sportowcy także znajdą coś dla siebie. Organizatorzy wytyczyli trasy, które są dopasowane do wieku i możliwości młodzieży. Ich długość wynosiła od trzystu metrów do dwóch kilometrów. Patronem cyklu jest portal Polskabiega.pl.

Więcej o: