Kapitalny występ lubelskiego pływaka. Wywalczył brąz na MŚ

Wielką niespodziankę sprawił na odbywających się w Kazaniu mistrzostwach świata w pływaniu Jan Świtkowski. Pływak lubelskiego UKS Skarpa wywalczył brązowy medal na dystansie 200 m st. motylkowym.

W Rosji z wyścigu na wyścig 21-letni Świtkowski pływał szybciej. W eliminacjach uzyskał 1,55,78, w półfinale 1.55,42, co było szóstym czasem, a w finale popłynął na 1.54,10. To rekord życiowy lublinianina. Zwyciężył Węgier Laszlo Cseh (1.53,48), a drugą lokatę zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki Chad Le Clos (1.53,68).

Jan Świtkowski pochodzi z pływackiej rodziny - mama Joanna Pizoń-Świtkowska była reprezentantką Polski, a tata Andrzej Świtkowski jest jego trenerem.

To drugi medal reprezentanta Polski na tej imprezie. Pierwszy, również brązowy wywalczył też pływak wywodzący się z Lubelszczyzny - Konrad Czerniak (aktualnie AZS AWF Katowice), który także płynął stylem motylkowym, z tym, że na dystansie 50 m.