Grand Slam Olsztyn. Budowa głównego stadionu rozpoczęta

W środę 5 sierpnia ruszyła budowa głównej areny zmagań, które pod koniec sierpnia odbędą się w Olsztynie. - Zakończenie budowy całej infrastruktury planujemy na 23 sierpnia - informuje Tomasz Kalinowski, kierownik Centrum Rekreacyjno-Sportowego ?Ukiel?

Największym przedsięwzięciem związanym z przygotowaniem do turnieju siatkówki plażowej, który w dniach 25-30 sierpnia odbędzie się w Olsztynie, jest budowa stadionu głównego. Powstaje on między hotelem Omega a brzegiem jeziora Ukiel. Projekt zakłada, że na trybunach głównej areny zmagań będzie mogło zasiąść 4 tys. kibiców - W środę w godzinach porannych rozpoczęliśmy przygotowania do budowy obiektu - mówi Tomasz Kalinowski, kierownik Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel".

Mniejszy obiekt powstanie bliżej kapitanatu. Będzie mógł on pomieścić 995 fanów. - W tym miejscu prace rozpoczniemy tuż po zakończeniu Olsztyn Green Festival [14-15 sierpnia - przyp. red.] - mówi Kalinowski.

Budowa całej infrastruktury zmusza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie do zamykania boisk dla zwykłych użytkowników. Dwa z nich, bliżej kapitanatu zostaną zamknięte prawdopodobnie już w tym tygodniu. Boiska za hotelem Omega zostaną wyłączone z użytku od przyszłego poniedziałku. Natomiast od 17 sierpnia korzystanie ze wszystkich z nich stanie się już niemożliwe. W zamian OSiR w dniach 5-31 sierpnia udostępnia za darmo całoroczną halę do siatkówki plażowej przy ul. Olimpijskiej 3.

Budowa konstrukcji trybun to niejedyne zadanie, które stoi przed organizatorami. Muszą oni zapewnić również piasek zgodny z wymogami międzynarodowej federacji siatkarskiej. Konieczna jest więc wymiana obecnej nawierzchni w niektórych miejscach. Do tego dochodzi budowa drenażu na stadionie głównym w przypadku deszczu, budowa zaplecza technicznego, rozstawienie fan zony czy telebimów. Prace na chwilę obecną idą zgodnie z harmonogramem - Zakończenie budowy całej infrastruktury planujemy na 23 sierpnia - kończy Kalinowski.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: