Pięć medali olimpijskich dla Bydgoszczy w Rio. Jest prognoza

Holenderski portal Infostrada Sports prognozuje, że bydgoscy sportowcy zdobędą na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro aż pięć medali

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Serwis z Holandii specjalizuje się w obliczeniach medalowych szans. Szacuje, że za rok w Rio Polacy zdobędą 16 medali (3 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych). Niemal co trzeci więc padnie łupem sportowców z bydgoskich klubów.

Infostrada Sports pisze, że dwa srebra trafią do kajakarki Beaty Mikołajczyk - w K2 i K4. Kandydatkami do drugiego miejsca są także wioślarki w dwójce: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, reprezentantki Lotto-Bydgostii. Srebro ma także przywieźć z Rio kajakarz górski Zawiszy, Mateusz Polaczyk.

Do brązu za to typowana jest wioślarska czwórka podwójna kobiet, w której także pływają bydgoszczanki z Lotto/Bydgostii.

A jako że Infostrada Sports typuje, że wicemistrzami olimpijskimi zostaną także polscy siatkarze, całkiem prawdopodobny jest kolejny medal dla Bydgoszczy, bo przecież w kadrze Stephane'a Antigi jest Jakub Jarosz.

Trzy złote medale mają zgarnąć polscy lekkoatleci: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Nie znalazł u Holendrów uznania tyczkarz Zawiszy, Paweł Wojciechowski.

 
Więcej o: