Górnik Zabrze. Kibic kupił karnety dla innych kibiców prawie za 3000 zł

Jeden z członków Socios Górnik zdobył się na bardzo szczytny gest. Zakupił 14 karnetów (symbolicznie - po jednym za każde mistrzostwo) i postanowił przekazać je innym członkom stowarzyszenia Socios Górnik.

- Socios to jedna wielka rodzina kibiców Górnika Zabrze - powtarzają od samego początku założyciele stowarzyszenia. Tę tezę świetnie podkreślił gest jednego z członków Socios z Mazowsza, który pragnie zachować anonimowość. Dla pozostałych członków Socios Górnik ufundował 14 karnetów o wartości 2800 zł na całą rundę jesienną. - Zastanawialiśmy się, w jaki sposób rozdzielić wśród członków stowarzyszenia te karnety. Początkowo chcieliśmy, by karnety trafiły do najuboższych członków Stowarzyszenia, ale było to trudne do weryfikacji. Ostatecznie stwierdziliśmy, że najuczciwiej będzie, jeżeli sam fundator wskaże osoby, które będą miały prawo do karnetu - mówi Marek Krupa, prezes Stowarzyszenia Socios Górnik. Karnety uprawniają do miejsca na każdym meczu Górnika w rundzie jesiennej, w sektorze numer 1. Co ciekawe, wszystkie miejsca są obok siebie.

Żeby móc skorzystać z prawda do karnetu, należy być osobą pełnoletnią i na dzień 4 sierpnia mieć uregulowane wszystkie składki członkowskie. Karnetu nie otrzymają na pewno osoby zasiadające w zarządzie Socios Górnik oraz w komisji rewizyjnej. - Otrzymanie karnetu przez członka zarządu byłoby w naszej ocenie nieetyczne i stojące w konflikcie z ideą transparentności. Działamy dla kibiców, którzy wpłacają ciężko zarobione pieniądze, i to oni w pierwszej kolejności powinni mieć prawo do skorzystania z tej okazji - dodaje Krupa.

Osoby, które posiadają już zakupiony karnet, będą mogły zrzec się prawa do podarowanego karnetu na rzecz innego członka Socios Górnik.

Więcej o: