GKS Tychy. Nie tylko Górnik Zabrze chce pozyskać Mateusza Grzybka

Mateusz Grzybek, reprezentacyjny piłkarz GKS-u Tychy, jeszcze tego lata może zmienić klubowe barwy.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Grzybek, 19-letni pomocnik, to młodzieżowy reprezentant Polski. Zawodnik zaczynał karierę w Chrzcicielu Tychy, a następnie grał w Akademii Piłki Nożnej GKS-u i pierwszej drużynie tyskiego klubu.

W czerwcu 2014 roku został najmłodszym kapitanem w historii klubu. Wyprowadził zespół na boisko w wieku 18 lat i 69 dni. Pobił wtedy rekord Radosława Gilewicza z 3 sierpnia 1991 roku. Gilewicz miał wówczas 20 lat i 87 dni.

Grzybek miał być jednym z tych graczy, którzy pomogą drużynie wywalczyć awans do pierwszej ligi, a potem stanąć do boju o ekstraklasę. Plany jednak rozmijają się z rzeczywistością.

- Otrzymaliśmy ofertę Górnika Zabrze dotyczącą wykupu naszego piłkarza. Rozważamy ją. Nie mówimy "nie". Kontrakt Mateusza obowiązuje jeszcze przez rok, a to oznacza, że już w grudniu będzie mógł się związać umową z nowym klubem, nie pytając nas przy tym o zdanie. Musimy rozważyć wszystkie za i przeciw. Na pewno nie jesteśmy klubem, który będzie blokował drogę do rozwoju swoim zawodnikom. Ważny jest też aspekt finansowy. Nie znam prezesa klubu, który nie chciałby sprzedawać z zyskiem swoich graczy - mówi Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u.

Takie rozwiązanie nie jest jednak korzystne dla wizerunku klubu. - Zdajemy sobie sprawę, że lepiej mieć takiego piłkarza w kadrze. To przecież wychowanek, z którym mogą się identyfikować kibice. Zaznaczam jednak, że żadne wiążące decyzje nie zapadły. Czeka mnie jeszcze rozmowa z Mateuszem - mówi prezes.

Z naszych informacji wynika, że o Grzybka stara się również Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Więcej o: