Artjoms Rudnevs, była gwiazda Lecha Poznań, trafi do PAOK Saloniki? Trwają rozmowy

Była gwiazda Lecha Poznań Artjoms Rudnevs, który od dłuższego czasu nie radzi sobie w HSV Hamburg, może trafić do Grecji. We wtorek niemiecki klub potwierdził na Twitterze, że Łotysz pojechał do Salonik, gdzie negocjuje roczne wypożyczenie do PAOK.

Tweet klubu z Hamburga jest odpowiedzią na informację niemieckiego tabloidu "Bild", który podał w poniedziałek, że Rudnevs ma propozycję, ale nie jest zainteresowany przenosinami do Grecji.

Osobą, która ostatecznie nakłoniła byłego piłkarza Lecha Poznań do przenosin nad Morze Egejskie, ma być Frank Arnesen - obecny dyrektor sportowy PAOK i człowiek, który ściągał Łotysza przed trzema laty do Hamburga. Według doniesień greckiego portalu sport24.gr Arnesen i Rudnevs zjedli wspólny obiad, podczas którego ustalone zostały szczegóły transakcji.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Łotysza obowiązuje kontrakt z HSV do 2016 roku. Skoro zatem PAOK chce go wypożyczyć na rok, oznaczałoby to koniec blisko trzyletniego pobytu łotewskiego napastnika w Hamburgu.

Rudnevs po pierwszym, udanym sezonie w niemieckim klubie, gdy za kadencji trenera Thorstena Finka był podstawowym zawodnikiem "Rothosen", stracił miejsce w pierwszym składzie po przyjściu nowego szkoleniowca Berta van Marwijka. Został nawet wypożyczony do Hannover 96, dla którego zdobył cztery bramki.

Gdy wrócił do HSV, trenerem był już Mirco Slomka. Postawił on na łotewskiego napastnika, jednak ten nie spełnił oczekiwań. Po zwolnieniu Slomki i przejęciu drużyny przez Bruno Labbadię w klubie nie było już dla Łotysza miejsca. Ostatecznie sezon zakończył z jednym golem w 22 spotkaniach, a w prasie zaczęły mnożyć się informacje na temat odejścia napastnika.

Oficjalnego potwierdzenia wypożyczenia do PAOK jeszcze nie ma. Ostatnie szczegóły są już jednak dopinane i wszystko wskazuje na to, że właśnie na boiskach greckiej ekstraklasy zobaczymy w przyszłym sezonie byłą gwiazdę Lecha Poznań.

Więcej o: