FC Basel - Lech Poznań. Trener Urs Fischer: Chcielibyście, żebyśmy odpuścili rewanż. Nie ma szans

W podstawowym składzie FC Basel na rewanżowe spotkanie z Lechem Poznań w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów będzie kilka wymuszonych zmian. - Na pewno nie zlekceważymy Lecha - zapewnia trener Szwajcarów Urs Fischer. Mecz w środę o godzinie 20.45.

Przeciwko mistrzom Polski na pewno nie zagrają Taulant Xhaka, który otrzymał czerwoną kartkę w pierwszym meczu w Poznaniu oraz kontuzjowany Yoichiro Kakitani. Znaków zapytania co do składu FC Basel jest jednak jeszcze więcej, bo problemy zdrowotne mają też Shkelzen Gashi, Daniel Hoegh i Behrang Safari. - Kakitani wraca do zdrowia, ale wciąż nie jest w najlepszym stanie. A jeśli chodzi o to, czy zagra Gashi, to nie chcę o tym mówić - uciął dyskusję na przedmeczowej konferencji prasowej trener Urs Fischer, ale zaznaczył: - Ich brak nie ma żadnego wpływu na naszą grę.

Szkoleniowiec mistrzów Szwajcarii zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji znajduje się Lech Poznań. Oglądał ostatnie, przegrane przez poznaniaków 0:2 spotkanie z Wisłą Kraków. - Zagrali w najsilniejszym możliwym ustawieniu. To było mniej więcej to, co już wcześniej widzieliśmy i czego się po Lechu spodziewaliśmy - wyjaśnił.

Urs Fischer, mimo wygranej aż 3:1 w pierwszym meczu, wypowiada się o Lechu Poznań z dużym szacunkiem. - Chcielibyście w Poznaniu, abyśmy się już koncentrowali na kolejnych meczach, a ten z wami sobie odpuścili. Nie ma takiej możliwości. Jesteśmy w dobrej sytuacji przed rewanżem, ale będziemy grali tak, jak byśmy pierwszego meczu wcale nie wygrali. Już powiedziałem piłkarzom, że musimy być skoncentrowani do ostatnich minut, bo Lech to bardzo silna drużyna. Nie możemy pozwolić sobie na stratę bramki, bo wtedy nie wiadomo, jak to się może zakończyć. Jeśli odpadniemy, to tylko z własnej winy - ostrzegał szkoleniowiec FC Basel.

Zapytany o to, czy widziałby w swoim zespole któregoś z piłkarzy Lecha Poznań, Urs Fischer odpowiedział jednak krótko: - Mają dwóch, trzech interesujących graczy, ale ja koncentruję się na moich piłkarzach, bo mamy bardzo silną kadrę.

źródło: Okazje.info

Więcej o: